Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
İzmir Bal-göç'te Yeni Yönetim

İzmir Bal-göç'te Yeni Yönetim

21 Ocak 2014

İzmir Bal-Göç'te yeni yönetim görevi devraldı. Bal-Göç'ün 14. Olağan Genel Kurulu, Bornova Belediyesi Altındağ Düğün Salonu’nda yapıldı.

Genel Kurula, Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi Kırcaali Milletvekili Mustafa Ahmed, Koşukavak Belediye Başkanı Sebihan Mehmed, Razgrad Hak Ve Özgürlükler Hareketi İl Başkanı ve Belediye Başkanı Ahmed Ahmedov, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, Bursa Balkan Göçmenleri Derneği Genel Başkanı ve Balkan Türkleri Göçmen ve Mülteci Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Yüksel Özkan, Ege Balkan Rumeli Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Süleyman Pehlivanoğlu, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmir Şubesi Başkanı ve CHP Milletvekili Adayı Aydın Özcan, Hak ve Özgürlükler Hareketi Ege Bölge Sorumlusu İsmail Vatansever, MHP İzmir Büyükşehir Belediyesi başkan Adayı Murat Taşer, MHP il ve ilçe yöneticileri, Eski milletvekili ve Bornova Belediye Başkanı Cengiz Bulut, Gaziemir CHP İlçe Örgütü Başkanı Umut Tekin ve Ulusal Eğitim Derneği İzmir Şubesi Başkanı Osman Gazi Oktay katıldı.

Saygı duruşu ve Milli Marş’ının okunmasıyla başlayan kongrenin ilk sözü Yüksel Özkan aldı. Özkan, "Birlik ve beraberliğe bölgemizde, ülkemizde ve Balkanlarda ihtiyaç var. Derneklerimizi, partilerin arka bahçesi konumuna dönüştürmeyelim. Yöneticilerimizi seçerken buna dikkat edelim. Biz bugüne kadar; Cumhuriyetimizi kuran hemşerimiz Mustafa Kemal’in ilke ve devrimlerinden yana taraf olduk. Anayasa’mızdan Türlük ifadesinin kaldırılmasına izin vermeyeceğiz" dedi.

Kırcaali Milletvekili Mustafa Ahmed, Onursal Başkan Ahmed Doğan, Genel Başkan Lütfi Mestan ve 36 milletvekilimizin selamını getirdiğini, Bulgaristan’da birlik ve beraberliklerini bozma girişimlerine, alınan seçim sonuçlarıyla ders verildiğini, Türkiye’deki Bal- Göç örgütlenmesinin kendilerine güç verdiğini belirtti.

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu da, "Burada bulunan iki milletvekilinin adının da Mustafa olması önemli. Büyüklerimiz Mustafa adını, Mustafa Kemal’in adını yaşatmak ve O’na olan minnetlerini ifade etmek amacıyla çocuklarına vermiştir. Bizde adımızla bize verilen sorumluluğu, halkımıza ve ülkemize hizmet ederek, yerine getirme sözü veriyoruz" dedi.

Yönetim kurulu, denetim kurulu raporu ve mali ve taslak bütçelerinin okunması ve ibra edilmesi ardından vakıf kurulması kararı alındı.

İki liste olarak seçime gidilmesi beklenirken, diğer listenin çekilmesi üzerine yeni yönetim şu isimlerden oluştu:
Fahriye Ersoy, Yakup Serbest, İhsan Şentürk, Rıdvan Çavuş, Kenan Özgür, Enver Mutlu, Fatma Ertürk, Nezin Özgür, Oktay Kanlıoğlu, Fikri Çelik, Hüsniye Aydın, Kamuran Gacener, Gülseren Bilgiç, Erkan Şen ve Mehmet Gazi.

Kaynak: İHA


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS