Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali Valiliği Genel Sekreteri Necatin Salim, devletin gizli bilgilerine erişim izni bekliyor

Kırcaali Valiliği Genel Sekreteri Necatin Salim, devletin gizli bilgilerine erişim izni bekliyor

22 Ocak 2014

13 Ocak’ta göreve atanan Kırcaali Valiliği’nin yeni Genel Sekreteri Necatin Salim, şu anda devletin gizli bilgilerine erişim izni verilmesine ilişkin prosedür sürüldüğünü açıkladı. Sayın Salim’in devlet memuru olarak görev yeri Çernooçene (Yeni Pazar) Belediyesi’nden Kırcaali Valiliği’ne değiştirildi. Kırcaali Valisi Biser Nikolov’un siyasi ekibinde yer alan bir isim değil.

Çernooçene doğumlu Necatin Salim lise eğitimini de orada tamamlıyor. Coğrafya, tarih ve hukuk üzerine lisansüstü eğitime sahiptir. 1978 yılından bu yana idare kurumlarında çalışmaya devam ediyor. Demokratik değişimlerden sonra Çernooçene Belediyesi’nin Geçici Yönetim Êomitesi Başkanı seçiliyor. Ardından iki dönem Çernooçene Belediye Başkanlığı yaptı. 10 yıl bir belediye şirketini yönetti. En son Çernooçene Belediyesi hukuk müşaviri görevinde bulundu.

Necatin Salim, “Benim temel görevim Kırcaali Valiliği’nin çalışmalarının kamuoyu için şeffaf olmasını sağlamamdır” diye konuştu.

Resmi olmayan bilgiye göre, yapılan yoklamada Necatin Salim’in eski totaliter rejiminde DS adıyla bilinen istihbarat servisine çalışmadığı sonucunu verdi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS