Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kircaali’de temizlik kampanyası

Kircaali’de temizlik kampanyası

01 Nisan 2014

Kırcaali Perperikon Turizm Birliği üyeleri şehrin doğusunda Zimzelen (Kırlar) köyü yakınında bulunan Vkamenenata Svadba (Taşlaşmış Düğün) parkını temizleme kampanyasına katıldılar.

Birliğin Başkanı Müh. Fahri İdriz’e ait bu fikrin gerçekleştirilmesi için kendisi çuval, eldiven ve taşıma araçları sağladı. Ayrıca çuvalların taşınması için bir yük kamyonu sağlandı. Kampanyada birçok tur operatör görevlileri, hatıralık eşya mağazası sahipleri, turist rehberleri, otelciler yer aldı. Doğal parktan başka katılımcılar, Sipey (Durhanlar)-Zimzelen yolu boyundaki hendekleri de temizlediler.

Atıkların büyük bir kısmı turistlerin yemek kuponları ve yerlilerin attığı çöplerdi. Sipey semti yakınında inşaat atıklarından oluşan büyük bir çöp alanı dikkati çekti. Fakat bu yerin temizlenmesi belediye ekipleri tarafından mümkün.

Perperikon Turizm Birliği Başkanı Müh. Fahri İdriz, “Bizim tarihi ve kültürel yerlerimizi ziyaretçiler için mükemmel bir görünüme getirmek zorundayız. Bu bizim elimizde” dedi. İş adamı, bölgedeki tarihi ve doğal yerlerin bakımını üstlenen kurumların onları popularize etmek gibi bir ödevi de olduğunu düşünüyor.

Sayın İdriz,”Sorunlarımızın çözüm yollarını kendimiz bulmalıyız. İnsan derdine deva, bir umut ışığı, sevgi aramaktadır. Bizim kültür anıtlarımız bunları sunuyor.

Dambalı Tepesi, Utrobata (Tangırdak Kaya), Vkamenenata Svadba (Taşlaşmış Düğün) harikalarına sahibiz” diye ifade etti. İş adamı, Vkamenenata Svadba (Taşlaşmış Düğün) parkının aşkın geçici olmayan sembolünü arayan genç çiftlerin nikah kıyacakları yer olabileceğine dair fikrini paylaştı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS