Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Telefon dolandırıcılığı yapan 4 kişilik bir çete yakalandı

Telefon dolandırıcılığı yapan 4 kişilik bir çete yakalandı

10 Nisan 2014

Telefon dolandırıcılığı yapan 20 ile 30 yaş arasında 4 erkeğin tutuklandığı bildirildi. Operasyonun Ruse İl Emniyet Müdürlüğü ve Vetovo Polis Merkezi ekipleriyle birlikte Gorna Oryahovitsa Bölge Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi.

Olayla ilgili soruşturma 27 Mart 2014 tarihinde 85 yaşında bir adamın Gorna Oryahovitsa Bölge Emniyet Müdürlüğüne ihbarda bulunması sonucunda başlatıldı.

Telefon dolandırıcılığına hedef olduğunu anlatan adam, aynı gün ev telefonunu arayan bir kişi kızının trafik kazası geçirdiğini ve kırık ayağının tedavisine pahalı ilaçlar alınması için 14 bin leva gerekli olduğunu söylediğini paylaştı.

Tanımadığı bu kişinin 10 600 leva ve bir altın liraya da sözde kızının tedavi edilmesine razı olarak, iki saat sonra eve gelen bir gence parasını ve altını verdiğini, daha sonra kızını arayınca dolandırıcılık kurbanı olduğunun farkına vardığı açıklandı.

Bugün polisler Vetovo’da dört adrese gitmişlerdir.

Tutuklanan 4 kişiden birisi kısa bir süre önce benzer bir suç için yattığı hapisten çıkan Rodjera lakabıyla ünlü.

Ona dolandırıcılık işinde Djakomo ve kardeşi Aço yardım ettikleri belirtildi. Dördüncü kişi de onların şoförü olduğu açıklandı. Oturdukları evden 4 mobil araç ve 6 mobil kartı bulundu. İşlenen suçlarla ilgili oldukları için hepsine el konuldu.

Erkeklerin birisinde dolandırıcılıkla alınan paranın küçük bir kısmı bulundu. Ruse’de para karşılığında bir dükkana emanet edilen altın para da bulundu. Suç failleri 24 saat için gözaltına alındı. Gorna Oryahovitsa Bölge Savcılığı kontrolündeki soruşturma devam etmektedir.

Suç faillerinin son ay içinde ülke çapında meydana gelen bu tür dolandırıcılık vakalarında yer alıp almadıkları araştırılıyor.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS