Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Nesebır Belediye Başkanı Nikolay Dimitrov ve Belediye’nin Başmimarı Valentin Dimov’un mal varlığını mühürlediler

Nesebır Belediye Başkanı Nikolay Dimitrov ve Belediye’nin Başmimarı Valentin Dimov’un mal varlığını mühürlediler

16 Nisan 2014

Haksız Mal Edinme Komisyonunun Nesebır Belediye Başkanı Nikolay Dimitrov ve Belediye’nin Başmimarı Valentin Dimov’a ait mülkleri mühürlediği bildirildi. Komisyon tarafından yapılan açıklamada, Belediye Başkanının mühürlenmiş mal varlığı 1 840 650 leva, Başmimarın ise 874 905 leva tutarındadır.

İkisi Dünigeyt olarak anılan bir dava üzerine yargılanmaktalar. Onlara karşı koruma altında bulunan 29 dekar kumlar üzerine yapılan inşaattan dolayı Burgaz Bölge Mahkemesi’nde dava başlatıldı. 2013 yılının Ocak ayında Nesebır çevresinde bulunan söz konusu arsa üzerine lüks bir turistik kompleks kurulacağı belirtildi. Bu yıl mart ayında Burgaz Bölge Mahkemesi artık 5.kez olayın araştırılması süresinin uzatılmasını istedi.

Komisyondan Belediye Başkanının görevlerini kötüye kullanma gerekçesiyle mahkemeye çıkarılmasından bir yıl sonra 2012 yılında Aralık ayında Dimitrov’a karşı araştırma başlatıldığı belirtiliyor.

Komisyonun müfettişleri tarafından Dimov’un gelirleri ve mal varlığının analizi 2013 yılında kendisine karşı dava açıldığı bildiriminden sonra yapılmıştır.

Belediye Başkanının son 10 yıl içinde gelirleri ve elde ettiği mal varlığı ile beyan ettiği gelir ve mal varlığı arasındaki yaklaşık 2 milyon levalık tutarsızlık tespit edilmiştir. Dimov’un aynı dönemde sahip olduğu mal varlığı ile beyan ettiği mal varlığı arasındaki tutarsızlık 1 milyon levanın biraz üzerindedir.

Komisyonun talebi üzerine Burgaz Bölge Mahkemesi, üçünün Nesebır kasabasında olduğu beş konut, farklı yerleşim yerlerinde 6 tarla, hisse senetleri, banka hesapları ve 1 840 650 leva tutarında Mercedes model aracı mühürlemiştir.

Burgaz Bölge Mahkemesi tarafından Başmimar Valentin Dimov’un aralarında Pomoriye’de iki katlı bir ev ve Nesebır’da inşaatı tamamlanmamış bir bina da olan Pomoriye ve Nesebır ilçelerinde bulunan 11 mülkü, küçük araç ve yük kamyonu, hisse senetleri ve toplam 874 905 tutarında banka hesapları mühürlenmiştir.

Yasa dışı yollardan elde edilen mallara devletin el koyması yasasına göre üç aylık süre içinde komisyon Burgaz Bölge Mahkemesinden Nikolay Dimitrov ve Valentin Dimov’un mal varlığına el konulması talebinde bulunması gerekiyor.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS