Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Resmi Murat, Ayın Belediye Başkanı ödülüne aday seçildi

Resmi Murat, Ayın Belediye Başkanı ödülüne aday seçildi

17 Nisan 2014

Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı Resmi Murat, nüfusu 20 binin üzerinde olan ilçeler kategorisinde Ayın Belediye Başkanı ödülü için yarışan adaylar arasında bulunuyor.

Yarışma Bulgar belediyelerinin bilgi portalı Kmeta.bg tarafından organize edilmektedir. Bu ayın konusu yerleşim yerlerinde çevre alanında iyi uygulamalardır. Bu konu üzerine nüfusu 20 binin üzerinde olan 5 ilçe belediye başkanı ve bundan daha düşük nüfusa sahip daha 5 ilçe belediye başkanı seçilecektir.

Siteyi ziyaret edenler internet üzerinden yapılan oylamaya katılarak, ödüle aday belediye başkanları arasından en iyisini belirleyebilirler. Her bir okur 24 saatte bir her iki kategorideki adaylara oy verebilir.

Belediye başkanları ve diğer belediye memurları da gerek kendisi için, gerekse meslektaşları için kendi oyunu verebilirler. Üç ay sürecek olan oylamadan sonra en çok oy toplayan iki belediye başkanı Ayın Belediye Başkanı unvanını kazanacaklar. Birinci olanlara özel bir törenle heykelcik ve takdir belgesi sunulacak.

Ü aydan fazla Ayın Belediye Başkanı seçilen belediye başkanı, Bulgar belediyelerinin bilgi portalı Kmeta.bg tarafından verilen Yılın Belediye Başkanı ödülü için yarışacak.

Resmi Murat’ın aday seçilmesinin sebebi belediyenin temel önceliği çevrenin korunmasıdır. Belediyenin girişimiyle okul, anaokulu ve devlet kurumlarıyla ortaklaşa olarak nisan ayında kasabanın ve ilçedeki diğer 51 yerleşim yerlerini temizleme kampanyası gerçekleştirildi.

Ardino Belediyesi, Smolyan (Paşmaklı) Güney Merkez Orman İşletme Müdürlüğü ve Kırcaali Bölge Orman İşletme Müdürlüğü tarafından düzenlenen Orman Haftası kutlamalarına da aktif olarak katıldı. Düzenlenen etkinliklere Belediye ağaçlandırma kampanyası gerçekleştirerek ve Ardino Orman İşletme Müdürlüğünün faaliyetine destek vererek yer aldı.

Bu ödüle aday seçilmesine başka bir sebep de Şeytan Köprüsü Üzerinden Ardino’nun Cennet Yollarına adlı projenin tamamlanması sonucunda kullanılmaya başlayan Kartal Kayalarına uzanan turistik yol ve hıyaban, Kartal Kayaların ve Şeytan Köprüsünün konservasyonu ve restorasyonu ve başka projeler.

Nisan ayında Arda nehri üzerindeki Şeytan Köprüsünde müzik ve folklor programı eşliğinde Balıkçılık Bayramı düzenlendi ve aynı zamanda nehrin bu kesimindeki kıyısında temizleme kampanyası gerçekleştirildi. Bunun yanı sıra bu yerde balık avı yarışması da düzenlendi. Nehre önceden alabalık ve sazan salındı.

Belediye Başkanı Resmi Murat ile Altın Çağ Stüdyosu Yöneticisi ünlü oyuncu Kalin Sırmenov, bu yere sedir ağacı fidanları diktiler.

"Ardino Kasabası ve Gorno Prahovo, Brezen, Mleçino, Çubrika Köylerinin Yenilenmesi İçin Entegre Plan Geliştirerek Ardino İlçesinde Yaşam Ortamını İyileştirmek” projesi uygulanmaya başlanacak. Proje, Kırsal Kesimlerin Gelişimi Programı kapsamında finanse edilmektedir.

Ardino Belediyesi her yıl ulusal yayın yapan BTV’nin düzenlediği “Bulgaristan’ı Bir Günde Temizleyelim” kampanyasına katılıyor.

Kaynak: Güner ŞÜKRÜ


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS