Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Din görevlilerine kıyafet bağışı

Din görevlilerine kıyafet bağışı

24 Nisan 2014

Ardino (Eğridere) ilçesinde görevli imamlara yeni cübbe ve fesler hediye edildi. Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) İlçe Başkanlığı tarafından bağışlanan kıyafetler, imamlara dün Ardino Camisinin kütüphanesinde düzenlenen görüşmede verildi.

Törende HÖH İlçe Başkanı İzzet Şaban, Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat, Bölge Müftü Vekili Erhan Recep ve Ardino Cami Encümenliği Başkanı Zeki Aptikadir hazır bulundular.

İmamlar adına Erhan Recep, kıyafet bağışı için kalbi şükranlarını sundu. Bölge Müftü Vekili, “İmam her zaman temiz ve güzel giyinmelidir. İnsanlara örnek olmalıdır. Peygamber Efendimizin (SAV) de buyurduğu gibi `Temizlik imandan gelir`” dedi.

Resmi Murat, cami encümenliklerin cami yenileme ve bahçelerini düzenleme çalışmaları, etkinlikler düzenleme gibi girişimlere yardımcı olmaya hazır olduğunu ifade etti.

Murat, “Hiçbir zaman bölünmeye yol açan hareketlerde bulunarak sizi yanıltmayacağım. Her hangi bir konuda bilgilerim eksikse, size danışacağım ve öyle görüş sahibi olacağım” dedi.

HÖH İlçe Başkanı İzzet Şaban da ilçe sınırları dahilinde bulunan camilerde mevcut sorunların çözümü ve düzenlenen etkinlikler konusunda destek vereceğini ifade etti.

Ardino ilçesinde 50’nin üzerinde cami ve mescit bulunuyor. Onların çoğu bir asırdan önce inşa edilmiştir.

En eski ibadet yerleri Ardino Merkez Camii ve Latinka (Türk Ürpek) ve Lübino (Ömerler) köylerindeki 250-300 yıl önce kurulan camilerdir.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS