Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Büyükelçi Süleyman Gökçe’nin Momçilgrad ziyareti

Büyükelçi Süleyman Gökçe’nin Momçilgrad ziyareti

28 Nisan 2014

Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçisi Süleyman Gökçe, beraberinde Türkiye’nin Filibe Başkonsolosu Şener Cebeci olmak üzere hafta sonu Momçilgrad (Mestanlı) kasabasını ilk ziyarette bulundu.

Büyükelçi’nin ziyareti kapsamında Momçilgrad Belediye Başkanı Akif Akif ve ekibinin de katılımıyla yerel iş dünyası temsilcileriyle tartışma toplantısı gerçekleştirildi. Belediye tarafından düzenlenen tanışma görüşmesinde pek çok aydın kişi, sanatçı, farklı sektör ve alanlarla ilgili uzmanlar yer aldılar.

Büyükelçi Süleyman Gökçe, Momçilgrad ve tüm ülkede ticaretin gelişimine yol açacak yatırımcıların celbedilmesi hususunda çaba göstereceği güvencesini verdi.

Belediyede gerçekleştirilen görüşmede Akif Akif konuklarına belediye yönetiminin gelecek yıllara yönelik çalışmalarında temel öncellikler hakkında bilgi verdi. Sayın Akif, “Sağlık, sosyal faaliyetler, eğitim ve spor alanlarında projeler gerçekleştirmekle Momçilgrad yatırımcılar açısından daha celbedici hale getirilecek” dedi.

Görüşmenin sonunda Akif Akif, üst düzey diplomata ünlü ressam Kamber Kamber’in bir Rodop kızını resmettiği bir tablo hediye etti.

Momçilgrad Belediye yönetimi eşliğinde Büyükelçi Süleyman Gökçe ile Başkonsolos Şener Cebeci, kasaba merkezinde bulunan totaliter rejim kurbanlarının anıtına çelenk koydular.

Daha sonra konuklar kasabanın turistik yerlerini gezdikten sonra Momçilgrad İlahi Lisesini ziyaret ederek, buradaki eğitim süreciyle tanışma fırsatı buldular.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS