Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
15 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Rudozem Merkez Camii İmamı Hayri Şerifov, Yılın İmamı ödülünü aldı

Rudozem Merkez Camii İmamı Hayri Şerifov, Yılın İmamı ödülünü aldı

29 Nisan 2014

Geçen 2013 yılında Bulgaristan Müslümanları Başmüftülüğü, ülkede en iyi faaliyeti olan cami encümenliklerini seçme girişimini başlattı. Bu girişim kapsamında Yılın İmamı da seçilmektedir. Bununla Başmüftülük, Bulgaristan’da cami encümenlikleri ve imamların faaliyetlerinin popülarize edilmesini amaçlamaktadır.

Başmüftülükte kurulan özel bir komisyon cami encümenlikleri ve onlara bağlı olarak görevli imamların değerlendirilmesine yönelik kriterleri hazırladı. Onların üzerine tüm ülkeden en iyi faaliyet gösteren cami encümenlikleri ve imamları seçildi. 2013 Yılın İmamı ödülüne Rudozem Merkez Camii İmamı Hayri Şerifov layık görüldü.

Momçilgrad (Mestanlı) kasabasındaki İlahiyat Lisesinden mezun olan Hayri Şerifov, yüksek eğitimini Suudi Arabistan’ın Medine şehrindeki Devlet İslam Üniversitesinde gördü. 2007 yılından bu yana Rudozem kasabasında imamlık yapmaktadır. Günlük dini görevlerinin yanı sıra Rudozem’deki imam ödüle aday seçilmesinde önde gelen kriterlerden biri olan sosyal yenilik faaliyetiyle diğer meslektaşlarına fark atıyor.

Hayri Şerifov, son yıllarda katıldığı çeşitli turnuvalarda birinci yerleri kazanan çocuk ve gençlerin yer aldığı bir futbol takımı kurup başarıyla yönetmektedir. İslam dininin değerleri ve faziletlerini çocuk, genç, veliler ve tüm toplum spor aracılığıyla öğrenmektedirler.

Yılın İmamı plaketini Şerifov’a Başmüftü Yardımcısı Vedat Ahmet tarafından sunuldu.

Ödül töreni Zlatograd kasabasında Kutlu Doğum Programı kapsamında gerçekleştirildi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS