Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kültür, Eğitim ve Sanat
2014 Türkiye Bursları Lisans Burs Programları Başvuruları Başlıyor

2014 Türkiye Bursları Lisans Burs Programları Başvuruları Başlıyor

06 Mayıs 2014

Dünyanın en kapsamlı burs programlarından biri olan Türkiye Bursları’nın 2014 yılı lisans programları başvuruları başlıyor. Son başvuru tarihi ise 19 Mayıs 2014!

Dünyanın tüm ülkelerinden başarılı uluslararası öğrencilerin Türkiye’deki lisans eğitimleri için Türkiye Cumhuriyeti tarafından verilen Türkiye Bursları, kazanan adaylara hem burs hem de Türkiye’nin en iyi üniversitelerinde tercih ettikleri programa kabul hakkını aynı zamanda sunuyor.

Türkiye Bursları adaylara pek çok alanda burslu eğitim görme imkanı veriyor. Lisans programları arasında mühendislik, siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler, teknoloji, ekonomi, işletme, tarım, insan ve toplum bilimleri, ilahiyat, bölge çalışmaları, tıp ve Türk dili gibi pek çok alan yer alıyor.

Burslu öğrencilere sağlanan imkanlar da oldukça dikkat çekiyor. Aylık burs olarak lisans öğrencilerine 550 TL (yaklaşık 250 USD) ödeniyor. Öğrenciler herhangi bir okul ücreti ödemezken aynı zamanda üniversitelerin Türkçe eğitim merkezlerinde 1 yıllık Türkçe eğitimini ücretsiz olarak alıyor. Kazanan adaylara, son yıllarda standartları oldukça iyi hale getirilen devlet yurtlarında ücretsiz konaklama imkanı sağlanıyor.

Sağlanan imkanlar bunlarla da sınırlı değil. Burslu öğrencilere Türkiye’ye ilk gelişlerinde ve mezuniyet sonrası ülkelerine dönüşlerin uçak bileti temin ediliyor. Türkiye’deki eğitim süresince öğrenciler sağlık sigortası kapsamına alınıyor ve öğrenciler tüm devlet hastanelerinden ücretsiz, anlaşmalı tüm özel hastanelerden ise cüzi bir fark ödeyerek yararlanabiliyor.

2014 yılı için adaylara lisans programları kapsamında Bölgesel Lisans Programları, İbni Sina Sağlık Bilimleri Burs Programı, Yunus Emre Türk Dili Burs Programı ve İlahiyat Burs Programı sunuluyor ve adaylar kendilerine uygun olan bir programa başvuru yapabiliyor.

Burs kapsamında adaylara sunulan programların büyük bir kısmı Türkçe eğitim veriyor. Ancak İngilizce, Fransızca veya Almanca eğitim imkanı sunan üniversite ve programların da mevcut olduğu bildiriliyor.

Türkiye Bursları yetkilileri, başvurunun Türkiye Burslarının internet sitesi olan www.trscholarships.org üzerinden ulaşılacak elektronik forma bilgilerin girilmesi ve belgelerin yüklenmesiyle online şekilde kolayca yapılabileceğini aktarıyor.

Başvuru şartları, başvuru belgeleri, sıkça sorulan sorulara ulaşmak ve başvuru yapmak için Türkiye Burslarının internet sitesi ziyaret edilebilir: www.trscholarships.org / www.turkiyeburslari.gov.tr

Kaynak:


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS