Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Dünya
Ali Soydan: “Bu acı felaket, milletimizi yasa boğdu”

Ali Soydan: “Bu acı felaket, milletimizi yasa boğdu”

14 Mayıs 2014

Balkan Basın Birliği Genel Başkanı ve Balkan Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Soydan, Manisa'nın Soma ilçesindeki maden ocağında trafo patlaması sonucu çıkan yangında hayatlarını kaybeden işçiler için başsağlığı mesajı yayımladı.

Ali Soydan, yayımladığı mesajda, yaklaşık 3 bin kişinin çalıştığı Soma Maden ocağında dün saat 15.30 sıralarında trafo patlaması sonucu yangın çıktığını anımsattı.

Vardiya değişimi sırasında meydana gelen olayda şuana kadar 205 işçinin ölü ve 80 işçinin de yaralı çıkartıldığını vurgulayan Soydan, şöyle devam etti:

“Manisa’nın Soma ilçesindeki kömür madeninde trafo patlaması nedeniyle çıkan yangın sonrasında bazı işçilerimizin hayatını kaybettiğini, bazılarının ise mahsur kaldığı haberini üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Bu acı felaket, milletimizi yasa boğdu. Ölü sayısının artmasından endişe duyuyoruz. Maden ocağı yangınında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diler, kederli ailelerinin acısını yürekten paylaşır, kendilerine başsağlığı ve sabır, yaralı işçilerimize acil şifalar dileriz.”

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS