Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kimlik belgesine sahip olmayan vatandaşlara seçimde oy kullanabilmeleri için yardımcı olunacak

Kimlik belgesine sahip olmayan vatandaşlara seçimde oy kullanabilmeleri için yardımcı olunacak

20 Mayıs 2014

25 Mayıs 2014 tarihinde ülkede yapılacak Avrupa Parlamentosu Milletvekili Seçimi nedeniyle Başkent Sofya Emniyet Müdürlüğü (SDVR) ve il emniyet müdürlüklerinin görevlileri kimlik belgesine sahip olmayan vatandaşlara oy kullanabilmeleri için yardımcı olacak. Seçimlerden önceki hafta kimlik kartı veya hususi (yeşil) pasaporta sahip olmayan veya bunların kaybedilmiş, çalınmış, zarar görmüş, imha edilmiş olmasından dolayı vatandaşlara oy kullanmaları için gerekli hazırlıklar yapıldı.

Genel Emniyet Müdürlüğü Pasaport Şubesinden yeni kimlik kartı çıkartılması için başvuruda bulunmuş olanların çıkartma süresinin kısaltılacağı veya kaybedilmiş, çalınmış, zarar görmüş, imha edilmiş kimlik kartı (hususi pasaport) veya geçerli olmayan kimlik kartı için tasdik belgeleri verileceği bildirildi. Bu haftanın son iş günü olan 23 Mayıs’a kadar kimlik kartı çıkartılmasının mümkün olmadığı durumlarda vatandaşların talebi üzerine kimlik tasdik belgesi çıkartılacak.

Kimlik tasdik belgesi alınabilinmesi için vatandaşların Sofya Emniyet Müdürlüğü, il ve ilçe emniyet müdürlüklerine bağlı pasaport şubelerine 20’den 24 Mayıs’a kadar saat 8.30-17.30 arasında ve 25 Mayıs’ta saat 8.00-17.00 arasında başvurmaları gerekir.

Seçim gününde oy kullanma hakkı tanıyan kimlik tasdik belgesi ancak vatandaşın kimlik kartı çıkartma dilekçesi sunması ve resmi çekilmesi halinde çıkartılır.

Kimlik kartı çıkartma dilekçesi verilmesi ve daimi ikamet adrese göre kayıt edilmesi halinde ilan edilmiş daimi veya mevcut adres fark etmeksizin Sofya Emniyet Müdürlüğü veya her hangi bir il ve ilçe emniyet müdürlüğünden kimlik tasdik belgesi alınabilir.

Daimi ve mevcut adres tasdik belgeleri belediyelerin nüfus kayıt ve idari hizmetler şubelerinde çıkartılmaktadır.

Bu kimlik tasdik belgesi ancak Seçim Sandığı Komisyonuna gösterilmek üzere 25 Mayıs’ta seçim gününde geçerlidir.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS