Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Momçilgrad’da 15 sokağın asfaltlanma çalışmalarına başlandı

Momçilgrad’da 15 sokağın asfaltlanma çalışmalarına başlandı

22 Mayıs 2014

Momçilgrad (Mestanlı) kasabasında atıksu arıtma tesisi projesi kapsamında yapılan kazı çalışmalarından dolayı sokaklardan 15’inin tamamen asfaltlanmasına yönelik çalışmalar sürmektedir.

Bizzat Belediye Başkanı Akif Akif, kanalizasyon ve su boru hattı kurulmasına ilişkin çalışmaların başarıyla tamamlandığı “26 Aralık” ve “Şipka” sokaklarına asfalt döşeme çalışmalarını kontrol etti. Bu sokaklardan başka daha 13 sokağa tamamen asfalt döşenecek. Onların arasında trafiğin en yolu olduğu Kırcaali-Krumovgrad (Koşukavak) yönündeki iki ana “Gümülcine” ve “Makas” sokakları da bulunuyor.

Momçilgrad Belediyesi 1,7 milyon leva maliyetinde ilçe merkezinde sokakların onarımına ilişkin bir proje kazandı. Mali kaynaklar Bölgelerin Büyümesi ve Sürdürülebilir Kalkınması Kamu Yatırım Programı kapsamında sağlandı. Yerel yönetim ağustos ayında yapılacak geleneksel Dünya Mestanlılar Buluşmasına katılacak misafirlerini atıksu arıtma tesisi projesinin tamamlanmasından sonra sokakların tamamen yenilenmiş halinde karşılamayı hedeflemektedir.

Belediye yöneticileri, vatandaşlara asfalt döşeme çalışmalarına engel yaratılmaması için araçlarını sokaklara park etmemeleri tavsiyesinde bulunuyor. Aşamalı olarak asfalt döşenecek sokaklar hakkında bilgi verilecek.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS