Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Çorlu Kilikadılılar Derneği tarafından Bahar Pikniği düzenlendi

Çorlu Kilikadılılar Derneği tarafından Bahar Pikniği düzenlendi

28 Mayıs 2014

Çorlu Kilikadılılar Derneği tarafından Bahar Pikniği düzenlendi. Bu yıl 6.’sı gerçekleştirilen piknik renkli görüntülere sahne oldu.

Ulaş Çamlık alanında 25/05/2014 Pazar Günü büyük bir coşkuyla düzenlenen piknik Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak,Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Demirci, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Ulaş eski Belediye Başkanı Kenan Demiray, Misinli eski Belediye Başkanı Ziyamettin Yaman, Chp İlçe Başkanı Adnan Kum, Çorlu Ak Parti İçe Yöneticileri, Chp Meclis Üyesi Güner Çetin,Edirne Federasyon Başkanı Zülfettin Hacıoğlu, Çorlu ve Ergene Mahalle Muhtarları Salim Sarıer, Turgut Şentürk, Hüseyin Doğru, Balkan Türk Aydınlar Dernek Başkanı Ramadan Kenan, BİSADER Dernek Başkanı Cengiz Yazar,Bulgaristan’ın Kilikadı köyünden gelen konuklar, İç Anadolu, Karadeniz, Ege, Akdeniz ve Marmara bölgelerinde yaşayan dernek üyeleleri, Almanya, KKTC ve Bulgaristan’dan gelen Kilikadılılar da hazır bulundu.

Altıncısı düzenlenen piknik organizasyonunda Rumeli Türküleri seslendirildi. Şarkılar eşliğinde dans edip hayal çeken katılımcılar, gönüllerince eğlendiler.Rumeli yöresine ait halk dansları sergilediği organizasyonda, ip çekme, çuval atlama ve kaşıkla yumurta taşıma yarışmaları düzenlendi. Piknik organizasyonununda Ergene Kaymakamı Sn. Fatih Kızıltoprak binicilik sporunda Kilikadılı Bulgaristan Milli Jokeyleri ve Türkiye binicilik şampiyonları Şaban Tunalı, Necati Çalışkan ve Beytullah Hüseyinoğlu’na teşekkür plaketi takdim etti..

Kilikadılılar Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanı Bilgin İnceoğlu, yaptığı açıklamada, ‘’Dünyanın her neresinde gerçek Rumeli Balkan göçmen camiamıza ait hemşerimiz varsa hepsini kucaklıyorum saygılarımı sevgilerimi iletiyorum. Bundan 25 yıl önce atalarımızın kanlarıyla sulanmış bu topraklarda isimleri bilinen ve bilinmeyen şehitlerimize çok şey borçluyuz. Balkanlara Balkan Türkü her zaman sahip çıkmıştır,ve sahip çıkacaktır. Buradan göçün ne olduğunu bilmeyenlere sesleniyorum. Sizler göçün ne olduğunu biliyormusunuz, bilemezsiniz. Göç acıdır, gözyaşıdır, kanamadır, özlemdir, ızdıraptır, geçmişi köksüz bırakmaktır. Çok yakın tarihte göçü yaşamış insanlarız. Gazi unvanıyla şereflendirilmiş 2-3 yerden biridir Kilikadı köyü. Ben sizler gibi bir Kili Gazi’liyim, sizler gibi gerçek Rumeli sevdalısı olmaktan, bir Türkiyeli olmaktan şeref ve onur duyuyorum.Balkanlı olmak bir sevdadır. Balkanlı olmak bir aşktır. Balkan insanından asla ve asla hain insan çıkmaz. Piknik organizasyonlarımızın ilkini 2009 yılında düzenlemiştik. Pikniğe katılanların sayısı her geçen sene artıyor. Bu sene 3.000’in üzerinde hemşerimiz katıldı. Önümüzdeki yıllarda daha geniş kapsamlı piknik organizasyonları düzenleyerek, hemşerilerimiz arasında birlik ve beraberlik ruhunu pekiştirmeyi hedefliyoruz. Çalışmalarımızda bize destek veren Çorlu Belediye Başkanı Sn. Ünal Baysan’a ,üyelerimize, piknik organizasyonumuza önemli katkılar sağlayan sponsorlarımız ve bizi böylesine özel bir günde yalnız bırakmayan hemşerilerimiz, Türkiye’nin çeşitli illerinden gelerek bizleri onurlandıran Dobruca, Deliorman, Batı Trakya ve Rodop Türklerine teşekkür ederiz,” dedi.

Kaynak: Trakya Olay


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS