Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kültür, Eğitim ve Sanat
Kırcaali Türk Dernek Başkanlarından, Yassıköy Belediye Başkanına Ziyaret

Kırcaali Türk Dernek Başkanlarından, Yassıköy Belediye Başkanına Ziyaret

11 Haziran 2014

Bugün Kırcaali Ömer Lütfi Kültür Derneği Başkanı Seyhan Mehmet ve Türk Kültür ve Sanat Derneği (TÜRKSAD) Başkanı Müzekki Ahmet, Gümülcine’nin Yassıköy (İasmos) Belediye Başkanı İsmet Kadı’yı ziyaret ettiler.

Sıcak ve dostane bir ortamda geçen görüşmede dernek başkanları faaliyetleri hakkında bilgi sundular. Geçen Mayıs ayında yapılan Yerel seçimlerde üçüncü kez Belediye Başkanı seçilen İsmet Kadı’yı kutlayıp, görevinde başarılar dilediler.

Başkan Kadı, 20-22 Haziran’da geleneksel Kiraz Festivalini düzenleyeceklerini belirterek, Kırcaali Türk Folklor Ekibini de bu festivale davet etti.

TÜRKSAD Başkanı Müzekki Ahmet, Kırcaali ve Gümülcine bölgesinde yaşayan Türk ve Müslümanlar kültür, sanat ve eğitim alanında işbirliği yapmaları gerektiğinin paylaştı. Kırcaali Türk Folklor Ekibinin önümüzdeki aylarda Batı Trakya’nın çeşitli bölgelerinde gösteriler sunacağını, aynı şekilde de Batı Trakya’dan Türk Folklor Ekiplerini Bulgaristan’a davet edip gençler arasında kaynaşma sağlayacaklarını belirtti.

Aynı anda tur operatör sahibi olan Seyhan Mehmet, Fener ve Sarıyer plajlarını gezdiren Başkana, Kırcaali bölgesinden çok sayıda soydaşın Akdeniz sahillerinde tatillerini yapmaları üzere bu bölgeyi tercih edeceklerini söyledi.

Kaynak: Sebahat AHMET


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS