Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kültür, Eğitim ve Sanat
Filibe Üniversitesi, elektronik hizmetlere geçiş için pilot uygulama yapacak

Filibe Üniversitesi, elektronik hizmetlere geçiş için pilot uygulama yapacak

17 Haziran 2014

Bulgaristan’da ilk defa bir aya kadar Filibe Paisiy Hilendarski Üniversitesi’nin öğrencilerine tüm elektronik sistemlerin entegre edildiği elektronik hizmet sunacağı bildirildi. Yüksek okulda okuyan öğrenci, okutman ve görevli personelin kendi şifresiyle girip her çeşit bilgi, malumat ve idari hizmetlere erişimi olacak.

Bu hizmet sayesinde her bir öğrenci saatlerce kuyruklarda beklemeden kendi sınıfını bulup notlarını yoklayabilecek, burs almak veya yurtlara kabul için başvuruda bulunabilecek, okumak istediği seçmeli dersleri gösterebilecek. Yavaş yavaş kağıt belgelerden elektronik belgelere geçiş yapılması amaçlanıyor. Bu amaçla elektronik imza uygulamasına gidilecek. İlk aşamada 300 imza söz konusudur.

Bilgi Yapısı ve Kalite Sistemi’nden Sorumlu Filibe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Georgi Totkov, “Şu anda hocalar form doldurma, bireysel plan, rapor hazırlama gibi alışılmadık işlerle uğraşıyorlar. Bu tür büyük çapta modernleştirme başka hiçbir üniversitede yapılmış değil” diye izah etti.

Elektronik hizmetin sunulması için Avrupa Birliği’nin yapısal fonları tarafından projeler kapsamında yaklaşık 800 bin leva sağlandığı belirtildi.

Üniversitenin tamamen elektronik ortamda idari hizmetlerini yürütmeye geçmesi birkaç ay içinde olacak.

Projenin pilot uygulamasına pedagoji, ekonomi ve matematik fakültelerinden başka, Filibe Üniversitesinin Smolyan (Paşmaklı) ve Kırcaali şubelerinde okuyan öğrenci, okutmanlar ve idari personel de dahil edilmiştir. Onların doğrudan doğruya faaliyetine ilişkin her türlü bilgi ve verilere erişimi olacak.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS