Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Varna’da selden zarar görenlere yardım kampanyası

Varna’da selden zarar görenlere yardım kampanyası

20 Haziran 2014

Varna’da yaşanan sel felaketinde zarar görenlere yardım kampanyası başladı. Kampanyanın Bulgaristan Bağış Forumu ve Hayırseverlik İçin Destek Vakfı tarafından NOVA TV ve Ulusal Televizyon ile ortaklaşa düzenleniyor.

Yardım kampanyasına katılmak isteyenler 17 777 numarasına “DMS Varna” içerikli mesaj göndererek destek vermiş olacaklar. Sms’in tüm mobil operatörleri için katma değer vergisi ile fiyati 1,20 leva.

Şu an sistem aşırı yüklü olduğu için hemen bağışın alındığına dair onaylama mesajı alınamayabilir.

Ayrıca Bulgar Kızılhaç Örgütü de sel felaketinde zarar görenlere yardım yapılması için bir banka hesabı açtı. UniCredit Bulbank’ta açılan BG64UNCR76301078660913 UNCRBGSF hesabına para bağışında bulunulabilir. Bununla birlikte 1466 numarasına mesaj gönderilerek de yardımda bulunabilir.

Facebook paylaşım ağında oluşturulan bir gönüllü grubunun girişimiyle Varna’da selde zarar görenlere yardım etmek için bugün tüm Varnalıların şehirdeki katedralin önünde toplanacağı duyuruldu.

Dün meydana gelen selde 10 kişi hayatını yitirdi. Üç kişinin kayıp olduğu, durumun kritik olduğu bildirildi. Bu nedenle İçişleri Bakanı Tsvetlin Yovçev, Başbakan Plamen Oreşarski ve Savunma Bakanı Angel Naydenov’un Varna’da oldukları açıklandı.

Arama ve kurtarma çalışmalarının devam ediyor.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS