Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Momçilgrad’da sokakların onarım çalışmaları devam ediyor

Momçilgrad’da sokakların onarım çalışmaları devam ediyor

23 Haziran 2014

Momçilgrad (Mestanlı) kasabasında Bölgesel İlerleme ve Sürdürülebilir Kalkınma Kamu Yatırım Programı kapsamında iki yeni sokak asfaltlandı. Belediye, atıksu arıtma tesisi projesi kapsamında kazılan sokakların onarımına dair proje kazandı. Çevre Programı kapsamında atıksu arıtma tesisi projeleri gerçekleştiren belediyelere kanalizasyon çalışmalarından dolayı sokak ve kaldırım onarım çalışmalarının bir kısmının kapatılması için kaynaklar öngörülmektedir.

Yeni asfaltlanan sokaklar “San Stefano” ve “Hacı Dimitır”, onlardan önce ise “Şipka” ve “26 Aralık” sokakları asfaltlandı. Nikola Yonkov Vaptsarov Lisesi’nin karşısında bulunan “Voynişka” sokağında da yeni asfalt döşeme çalışmalarına başlandı. Projeyi uygulayan şirketten sokağın onarımının bu ay sonuna kadar tamamlanacağını bildirdiler.

Temmuz ayında kasabadaki iki ana sokak olan “Makas” ve “Gümürcinska” sokakları da asfaltlanacak. Su boru hattının yenilenmesinden dolayı “Makas” sokağının asfaltlanması iki aşamada gerçekleştirilecek. İlk önce dönel kavşaktan Posta Şubesi’ne kadar uzanan kısmında asfaltlanma çalışmaları yapılacak. Kalan diğer kısmında da 2 Ağustos 2014 tarihinde düzenlenen Dünya Mestanlılar Buluşması nedeniyle kutlama günlerinden sonra çalışmalar tamamlanacak.

Momçilgrad Belediye Başkanı Akif Akif, yerel yönetimin Ağustosta geleneksel Mestanlılar Buluşması’nda kasabanın konuklarını sokakların tamamen yenilenmiş halinde karşılama arzusu içinde olduğunu ifade etmişti.

Belediye yetkilileri, vatandaşların işlerin zorlaştırılmaması veya geciktirilmemesi için asfalt çalışmaları yapılan sokaklara otomobillerini park etmemelerini tavsiye ediyorlar. Onlara inşaat işçilerinin çalışma takvimi hakkında bilgi verilecek.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS