Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
HÖH Başkanı Lütfi Mestan: “Varılan uzlaşma devletin var olduğuna dair güçlü bir işaret”

HÖH Başkanı Lütfi Mestan: “Varılan uzlaşma devletin var olduğuna dair güçlü bir işaret”

27 Haziran 2014

Erken Genel Seçimlerin 5 Ekim 2014 tarihinde yapılması uzlaşmasına varılan partiler arası istişare toplantısından sonra Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Başkanı Lütfi Mestan, şu anda devlet için en önemli meselenin banka sisteminin garanti edilmesi olduğunu kaydetti.

Mestan, “Ben parti adına yorum yapmayacağım ve bu yüzden kısa konuşacağım. Bu istişare toplantısından sonra açıklanan ortak pozisyonu tamamen paylaşıyoruz.

Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, HÖH partisinin bu konuda uzlaşmaya varılması için katkı verdi. Bu uzlaşma organize olarak çeşitli kasıtlı söylentilerle gerçekte istikrarlı olan bankacılık sisteminin istikrarını bozma teşebbüsünde bulunulduğu bir durumda son derece gerekli bir şey. Çünkü böyle durumlarda siyasi olgunluk ve devlete karşı sorumluluğun devletin tüm gücüyle Bulgaristan’da en istikrarlı kurum olan Bulgar Halk Bankası ve diğer bankaların istikrarının bozulmasına yönelik teşebbüslere karşı çıkmasını gerektiriyor” diye konuştu.

Bu söylentilerin kime ait olduğu sorusuna Mestan, cevabını bilmediğini söyledi. Mestan, “Bu cevapları muhtemelen yetkili makamlar tarafından alacağız, fakat şüphesiz bugün ülkedeki en önemli partiler arasında varılan uzlaşma tüm Bulgaristan vatandaşlarına yönelik güçlü bir işaret. Öyle ki, çıkarlarının zedelenmesine izin vermeyecek bir devletin var olduğunu bilsinler” diye ifade etti.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS