Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Sergey Stanişev BSP Başkanlığından Ayrılıyor

Sergey Stanişev BSP Başkanlığından Ayrılıyor

05 Temmuz 2014

İktidardaki koalisyon hükümetinin büyük ortağı Bulgar Sosyalist Partisi'nin (BSP) lideri Sergey Stanişev, parti genel başkanlığından istifa etti.

Avrupa Parlamentosu (AP) seçiminde partisi BSP'nin büyük oy kaybına uğraması nedeniyle parti içi eleştirilere maruz kalan Stanişev, liderliği bıraktığını ancak siyasetten çekilmediğini belirtti.

"Kaçmıyorum ve sorumluluktan da kaçmayacağım. Bugün değişime ihtiyacımız var. Aynı zamanda da kamuoyunun güven duyduğu parti olmamız için aldığımız kararlarda birliğe ve sürekliliğe ihtiyacımız var" diyen Stanişev, her siyasetçi gibi hatalar da yaptığını ancak her zaman vicdanının temiz kaldığını söyledi.

BSP'nin 27 Temmuz'da yapılacak kongresinde seçilecek yeni genel başkana destek olacağını belirten Stanişev, Bulgaristan'ı değiştirmek için partisinin erken genel seçimler öncesinde "yeni enerjiye ve ufuklara" ihtiyacı olduğunu kaydetti.

Avrupa'da 25 Mayıs'ta yapılan Ap seçimlerinde milletvekili olan Stanişev, Brüksel'e gitmeyeceğini açıklamış ancak koalisyon ortağı Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi'nin (HÖH) erken genel seçim talep etmesi üzerine kararından vazgeçmişti.

Bulgar parlamentosunda temsil edilen siyasi parti liderleri daha önce, erken seçimin 5 Ekim'de yapılması, Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev'in 6 Ağustos'ta yayımlayacağı kararnameyle de hükümetin feshedilerek, ülkeyi erken seçime götürecek geçici hükümet oluşturulması konusunda anlaşmaya varmıştı.

Kaynak: Anadolu Ajansı


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS