Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Başkan Hasan Azis Kırcaali Merkez Cami’de İftar Verdi

Başkan Hasan Azis Kırcaali Merkez Cami’de İftar Verdi

06 Temmuz 2014

Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis bu yılda Kırcaali Merkez Camii avlusunda bulunan Ramazan çadırında yaklaşık 70 vatandaşa iftar yemeği verdi.

Başkan Azis iftar öncesi yaptığı konuşmasında Ramazan ayının barış, dostluk, yardımlaşma ve kötülüklerden arınma ayı olduğunu belirtti.

Hasan Azis, ”Ramazan ayında küsler barışır, Müslümanlar komşularına ve diğer dinlerden olanlara saygılarını gösterirler, çünkü Ramazan bizleri birleştiren bir bayramdır.” dedi.

Ailesinin inançlı ve geleneklerine bağlı olduğunu belirten Başkan Azis,”Bu gelenek ailemden gördüğüm bir gelenektir ve çocuklarımda bu geleneği yaşatacaklarına eminim” dedi.

Bölge Müftüsü Beyhan Mehmet okuduğu duadan sonra yaptığı konuşmasında şunları belirtti: ”Ramazan ayının başından sonuna kadar Merkez Camii avlusunda kurulan çadırımızda İftar geleneğini yaşatmaya çalışıyoruz. Çadırımız bölgede tek olup Müslüman toplumuna bir örnek olmuştur”.

Beyhan Mehmet Kırcaali Belediye Başkanının desteği ile şehrin dört bir yanından iftara ve teravi namazına gelen vatandaşlara otobüs sağlandığını belirtti. Başkan Azis’e iki kez verdiği iftar yemeği ve sağlanan otobüs için Müslüman vatandaşlar adına teşekkür etti.

Kaynak: Güner ŞÜKRÜ


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS