Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği'nin "Dinler Arası Hoşgörü ve Diyalog" Temalı Ramazan İftarı

Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği'nin "Dinler Arası Hoşgörü ve Diyalog" Temalı Ramazan İftarı

11 Temmuz 2014

Mübarek Ramazan Ayı vesilesiyle, 10 Temmuz 2014 tarihinde Büyükelçiliğimiz konutunda Bulgaristan Müslümanları Başmüftüsü Sayın Mustafa Hacı'nın onur konuğumuz olduğu, Bulgaristan'daki tüm dini toplulukların liderlerini ve temsilcilerini davetle ağırladığımız, Müslüman ülkelerin Büyükelçilerini ve Vatikan Büyükelçisini, AB Komisyonu Temsilcisini, Bulgaristan basın camiasının temsilcilerini Büyükelçiliğimiz mensuplarıyla birlikte konutumuzda misafir ettiğimiz bir İftar daveti düzenledik.

"Dinler arası Diyalog ve Hoşgörü" temalı İftar davetimizi, Onur Konuğu Başmüftü Mustafa Hacı'yla birlikte, Bulgaristan Patriği Neofit'in I. Yardımcısı Piskopos Tihon, Bulgaristan İsrail Din Şurası Başkanı Haham Robert Jerassy, Bulgaristan Katolik Kilisesi Başkanı Piskopos Hristo Proykov, Bulgaristan Evanjelist Kilisesi Başkanı Peder Rumen Borciev, Bulgaristan Dini Topluluklar Ulusal Konseyi Başkanı Sayın Rupen Krikoryan ve Bulgaristan Musevi Cemaati Şalom'un Başkanı Sayın Maksim Benvenisti şereflendirdiler.

Sofya'daki Cezayir, Katar, Pakistan, Endonezya, Kosova, Fas, Irak ve Vatikan Büyükelçileri ile AB Komisyonu Temsilcisi davetimizi teşrif ettiler.

BNT, Kunt Press, GEO Dergisi, 24 Saat Gazetesi, Pressa Gazetesi, Standart Gazetesi ve Eva Dergisi temsilcileri de davetimizde hazır bulundular.

Büyükelçiliğimizin Ramazan İftarı'nda hazır bulunan yüksek misafirlerimize ve tüm değerli katılımcılara bu önemli vesileyle kalbi teşekkürlerimizi ve saygılarımızı, en iyi dileklerimizi sunuyoruz.

T.C. Sofya Büyükelçiliği

Kaynak:


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS