Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
20 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali’de geleneksel bayramlaşma töreni düzenlendi

Kırcaali’de geleneksel bayramlaşma töreni düzenlendi

30 Temmuz 2014

Her bayram Kırcaali ilindeki belediyelerde düzenlenen bayramlaşma törenine bu bayram Kırcaali Belediyesi ev sahipliği yaptı.

Ardastroy restoranında düzenlenen törene, T.C. Filibe Başkonsolosu Sayın Şener Cebeci başta olmak üzere, Muavin Konsolos Gürler Gürsoy, HÖH Milletvekilleri Erdinç Hayrulla ve Mustafa Ahmet, Avrupa Parlamentosu Milletvekili Necmi Ali, Yüksek İslam Şura Başkanı Şabanali Ahmet, Kırcaali Vali Yardımcısı Musa Yusuf, ildeki tüm Belediye Başkanları, Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Başkanları, HÖH ilçe Teşkilatı Başkanları ve Türk Kültür Dernekleri Başkanları katıldılar.

Ev sahibi konumundaki Kırcaali Belediye Başkan Yardımcısı ve HÖH Kırcaali ilçe Teşkilatı Başkanı Muharrem Muharrem bayramlaşma törenine katılan tüm misafirlere hoş geldiniz diyerek, bayramlarını kutladı.

Başkonsolos Şener Cebeci de yaptığı konuşmasında birlik ve dayanışma mesajları vererek, “Bayramlar bizleri bir araya getiren en değerli zaman dilimlerinden biridir. Bugün burada gördüğüm bu anlamlı tablo umarım gelecekte de devam eder. Güç, birlik ve dayanışmadan geliyor” diye konuştu.

Ağustos ayı sonunda Bulgaristan’daki misyonu tamamlanan Cebeci, samimi ve dostane ilişkilerden dolayı teşekkürlerini sundu.

Başkonsolos Cebeci, “İnanıyorum ki, tüm Türk diplomatlar için Rodoplar ve Deliorman sonsuza dek kalplerde özel bir yer olarak kalacaktır” diyerek, Türkiye ve Bulgaristan arasındaki dostluğun bundan sonra da her alanda gelişmesini diledi.

HÖH Milletvekili Mustafa Ahmet, dünyada barış ve huzur olmasını dileyerek, HÖH ailesinin her zaman refah içinde ilerlemesini diledi.

Yüksek İslam Şura Başkanı Şabanali Ahmet, “Ramazan Bayramı insanları birleştiren, yürekleri bütünleştiren, kardeşliği pekiştiren ve kırgınlıkları tamir eden ilahi armağanlardır” dedi.

Bayramlaşma töreninin sonunda, Kırcaali Bölge Müftüsü Beyhan Mehmet tarafından sağlık ve bereket duaları okundu.

Kaynak: Güner ŞÜKRÜ


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS