Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Ardino bölgesinde çocuklar, Yaz Kuran Kursları’na gidiyor

Ardino bölgesinde çocuklar, Yaz Kuran Kursları’na gidiyor

07 Ağustos 2014

Kırcaali Bölge Müftü Vekili Erhan Recep, “Bu yıl da Ardino (Eğridere) İlçesi sınırları dâhilinde yaşayan 50’den fazla çocuk Başmüftülüğün düzenlediği Yaz Kuran kurslarına katılıyor” diye bildirdi. 8-14 yaşlarında olan çocuklar yerel imamlar tarafından eğitiliyor.

Bölgedeki kurslar Ardino, Diamandovo Mahallesi, Byal İzvor (Akpınar), Jıltuşa (Sarıkız) ve Padina’da (Makmulu) düzenleniyor.

Sayın Recep, “Her gün saat 10.00-12.00 arasında yapılan kurslarda çocuklar İslam dininin temellerini, duaları, Arapça okuma ve ezan okumayı öğreniyor. Bunun yanı sıra spor ve eğlence etkinlikleri de düzenleniyor” diye paylaştı.

Kuran kurslarına artık üçüncü yıl katılan Ardinolu 9 yaşındaki Levent Yakup ve 12 yaşındaki Arzu Şenol, “Yaz tatilinde gün boyu bilgisayar başında durmak yerine, burada İslam dininin temel bilgilerini öğrenmeyi tercih ediyoruz” dediler.

Ağustos sonuna kadar sürecek olan kursları bitiren çocuklar, Eylül ayı başında Bölge Kuran okuma yarışmalarına katılacak. Bu yarışmalarda dereceye girenler Milli Kuran Okuma Yarışması’na katılarak ülke çapındaki en iyi Kuran okuyan arkadaşlarıyla yarışacaklar.

Kaynak: Güner ŞÜKRÜ


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS