Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali İlçesinden 19 öğrenci, İstanbul’da Uluslararası İzci Kampı’na katıldılar

Kırcaali İlçesinden 19 öğrenci, İstanbul’da Uluslararası İzci Kampı’na katıldılar

20 Ağustos 2014

İstanbul’da düzenlenen Uluslararası İzci Kampı’na bir haftalık katılım sonrası 10 Ağustos’ta Kırcaali İlçesi’nden katılan kız ve erkek izci takımları şehre geri döndüler. İzci yeminine kadar belirli istem ve koşulların yerine getirdikten sonra ilçeden 19 genç izci kampına katıldı. Bu yıl 18 izciye kenarları mavi renkli turuncu renkte fular verdiler. İlk defa Kırcaali İlçesi’nden katılan izci takımı yöneticisine beyaz fular verildi. Bu farklı üniforma Uluslararası İzci Kampı’nın sembolü olarak aktif faaliyet ve izci yemini edildiğine işaret etmektedir.

İzcilik eğitimi askeri koşullarda izcilik ve turizme ilişkin öğretim ve eğitim programları doğrultusunda gerçekleştirildi. Öğrenciler, yabancı ortamlarda yön bulma, urgana düğüm atma, resim çizme, bisiklet sürme, kano ve kürek çekme, ot atma, şarkı söyleme, ata binme gibi farklı alanlarda eğitim gördüler. Çeşitli yarışmalara katıldılar, engelleri aşma yönünde mücadele ettiler. Ayrıca öğrencilerin İstanbul’un tarihi mekânlarını gezip görme ve Boğaziçi’nde tekne turu yapma imkânları oldu.

Veliler ve izci kampına katılan öğrenciler, Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis’e bu katılımın gerçekleşmesinde özel katkısından dolayı şükranlarını sunuyorlar.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS