Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Yalova Belediye Gençlik Spor’un takımları, Ardino 12.Uluslararası Minikler Masa Tenisi Turnuvası’nda birinci oldu

Yalova Belediye Gençlik Spor’un takımları, Ardino 12.Uluslararası Minikler Masa Tenisi Turnuvası’nda birinci oldu

25 Ağustos 2014

Ardino (Eğridere) kasabasında masa tenisi dalında ün yapmış Durgut Ademov-Cofi’nin anısına düzenlenen 12.Uluslararası Minikler Masa Tenisi Turnuvası’nda Türkiye’den katılan Yalova Belediye Gençlik Spor’un minik raketleri takım ve bireysel yarışmalarda derece alarak hakkıyla altın kupa ve madalyaların sahibi oldular. 22-24 Ağustos 2014 tarihleri arasında tamamen yenilenen Yunak Spor Salonu’nda gerçekleştirilen turnuvada Türkiye, Yunanistan ve Bulgaristan’dan olmak üzere 3 ülkeden 80’den fazla yarışmacı mücadele etti.

Türk oyuncuları rakiplerini yenerek, masa tenisindeki ustalığını gösterdiler. Kız takımı da, erkek takımı da takım yarışmasında zirveye ulaştı. Genç antrenör Kadri Kocaceng’in yetiştirdiği minik erkekler final karşılaşmada ev sahipliği yapan Ardino takımına galip geldiler. Yunanistan’ın Kavala şehrinden katılan takımla Dimitrovgrad (Kayacık) Asta takımı üçüncülüğü paylaştılar.

Minik kızlarda Yalova Belediye Gençlik Spor takımı, Varna Komfor, Ruse ili (Rusçuk) Dve Mogili ve Kavala’dan katılan takımları ardında bırakarak, şampiyonluğu elde ettiler.

Kadri Kocaceng’in yetiştirdiği yetenekler bireysel yarışmada da birinci oldular. Minik erkeklerde 14 yaşındaki Umut Başsan tüm maçlarda teknik ustalık göstererek, final müsabakalarda hakkıyla takım arkadaşı Bilal Top’a 3: 1 (11:8, 11:5, 5:11, 11:5) karşı galip geldi. Kavala’dan Georgos Paskaleris ve Yalova’dan Tugay Yılmaz üçüncülüğü paylaştılar. Final müsabakalardan sonra Umut Başsan, “Bu turnuvaya ikinci kez katılıyorum. İki yıl önce çeyrek final mücadelesinde geriye düştüm, fakat şimdi birinciliği elde ettim. Şu an yaşadığım duygu anlatılamaz” diye ifade etti. Minik sporcu, 8 yaşından beri masa tenisi ile uğraşıyor. Geçen yıl miniklerde Türkiye ikincisi oldu.

Minik kızlarda 13 yaşındaki Çiğdem Köse birinci oldu. Finalde ikili mücadelesinde Varna’dan katılan Teodora Petkova, Çiğdem’e zor anlar yaşatsa da sonuçta Türk sporcu 3:2 (11:8, 9:11, 11:9, 5:11, 11:5) rakibine galip geldi. Momçilgrad (Mestanlı) kasabasından Esin Said ve Yalova’dan Ece Horaç üçüncülüğü paylaştılar. Çiğdem Köse, “Ardino’ya ilk defa geliyorum. Son derece güzel bir turnuva oldu. Burada masa tenisinin gelişimi için muhteşem koşullar var” dedi. Çiğdem, Türkiye’de çiftler yarışmasında şampiyonluğu elde etti. İki yıl önce Balkan Şampiyonası’nda ise birinciliği elde etti.

Turnuvada dereceye giren yarışmacılara kupa ve madalyaları Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat ve Ardino Onursal Vatandaşı ve turnuvanın onursal başkanı Reşat Aydın, Ardino Meclisi Başkanı Sezgin Bayram ve Ardino Yunak 2005 Masa Tenisi Kulübü Başkanı Müh. Azis Murat tarafından sunuldu.
Ayrıca Belediye Başkanı tarafından tüm katılımcı takımlara turnuvanın nişanı, teşekkür belgesi ve hatıralık hediyeler verildi.

Turnuvanın kapanışında konuşan Resmi Murat, “Turnuvaya katılan tüm yarışmacılara gösterdikleri bulaşıcı coşku ve mizah duygusu için teşekkür ederim. Üç gün boyunca üst düzeyde spora şahit olduk” dedi. Belediye Başkanı, Organizasyon Komitesi’ni turnuvanın mükemmel bir şekilde organize edilmesinden dolayı teşekkürlerini sundu. Tüm katılımcı takımların 2016 yılında düzenlenecek gelecek turnuvaya da katılmaları için davet etti.

Kaynak: Güner ŞÜKRÜ


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS