Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Başmüftü Yardımcısı Vedat Ahmet, Çorlu’yu ziyaret etti

Başmüftü Yardımcısı Vedat Ahmet, Çorlu’yu ziyaret etti

26 Ağustos 2014

Başmüftü Yardımcısı Vedat Ahmet, görevi doğrultusunda 25 Ağustos’ta Çorlu şehrini ziyaret etti. Ziyaretin amacı, Türkiye’de Trakya Bölgesi’nde yaşayan Bulgaristan vatandaşları arasında hacı adaylarına yönelik Hac Hazırlık Semineri düzenlenmesidir. Seminer, Çorlu İlçe Müftülüğü yakınında bulunan şehirdeki en büyük camilerden biri olan Garaj Camii’nde gerçekleştiriliyor.

Seminerde 2014 yılı hac hazırlıkları ele alındı, hac programı ve yerine getirilen ibadetler konusunda bilgi verildi. Bununla birlikte hacı adaylarına hac için gerekli malzemeler dağıtıldı.

Seminerden sonra Başmüftü Yardımcısı, Çorlu Müftüsü Adem Gülmek’i ziyaret ederek, misafirperverlik için teşekkür etti. Sayın Vedat Ahmet, ev sahibine Bulgaristan Müslümanlarının durumu hakkında bilgi vererek, Türkiye’deki benzer kurumlarla sürdürülen iyi ilişkilere dikkat çekti.

Çorlu Müftüsü, Bulgaristan’ı ziyaret edip, iki ülke arasındaki kardeşlik ve komşu ilişkilerinin güçlendirilmesine katkı sağlayacak çeşitli projelerde işbirliği yapmak arzusu içerisinde olduğunu ifade etti. Bu yönde çeşitli sebeplerden dolayı bölgeye göç eden onlarca Bulgaristan Türkünün önemli rol oynayacakları belirtildi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS