Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
HÖH milletvekili aday listesini açıkladı

HÖH milletvekili aday listesini açıkladı

28 Ağustos 2014

Bulgaristan'da Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) erken genel seçim içim milletvekili adaylarını açıkladı. Listede sürpriz isim olarak Bulgar Sosyalist Partisi kotasından maliye bakanlığı yapan Petor Çobanov görülüyor. 2009 ila 2014 yılları arasında Savunma Şefi olan Simeon Simeonov da Sofya 24'üncü bölgeden listesinden HÖH adına yarışacak. Medya patronu olarak bilinen ve güvenlik servisinin başına getirilen fakat protestolardan dolayı göreve başlamayan Delyan Peevski de Pazarcik ve Stara Zagora'dan milletvekili aday listelerinde bulunuyor.

Milletvekili adaylarını açıkladıktan sonra gazetecilerin sorularını cevaplayan HÖH Başkanı Lütvi Mestan, Razgrad ve Şumnu'dan 2 yerine 3 milletvekili beklediğini aktardı.

Toplam 360 adayın yarışacağı listelerdeki ortalama yaşın 40 olduğunu aktaran Mestan, herhangi bir partinin seçimlerde çoğunluk sağlayamaması durumunda seçimlerin yenilenmesi gerektiği görüşünü paylaşmadığını dile getirdi.

Kırcali ve Haskovo'dan aday gösterilen Mestan, sonuçları olduğu gibi kabul edeceklerini ve ülkenin her şeyden önce ulusal öncelikler konusunda uzlaşmaya ihtiyacı olduğunu kaydetti.

Erken genel seçimler 5 Ekim Pazar günü yapılacak.

Kaynak: CHA


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS