Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kış operasyonu kapsamında yollarda sıkı denetim yapılacak

Kış operasyonu kapsamında yollarda sıkı denetim yapılacak

03 Kasım 2014

Kırcaali Trafik Şube Müdürü İvan Bakırciev, düzenlenen basın toplantısında il çapında bugünden itibaren Devlet Otomobil Müfettişliği ile ortaklaşa olarak kış operasyonu başlattıklarını bildirdi. Operasyon esnasında toplam 1675 kilometrelik yollarda denetim yapılacak. Sürücülerin, araçta yansıtıcı trafik yelekleri, yangın söndürücüler ve ilk yardım çantaları bulundurup bulundurmadıkları kontrol edilecek. Ayrıca henüz mevsim bunu gerektirmiyor olsa da araçlarda kış lastiklerinin olması da kontrol edilecek. Yollarda yoğun şekilde denetim bu ayın ikinci yarısında başlayacak. O zaman araçların ışıklarının arızasız olması da kontrol edilecek. Belirtilen gereksinimlerin eksik olduğu durumlarda sürücülere idari para cezası kesilecek.

Yılın başından beri ilde 367 trafik kazasının meydana geldiği, onlardan 112’sinde ağır yaralı ve can kaybı olduğu belirtildi. Trafik kazalarında 4 kişi hayatını kaybederken, 145’inin de yaralandığı açıklandı. Bakırciev, “Geçen yıla kıyasla aynı dönemde trafik kazalarında hayatını kaybedenlerin sayısı 1 kişi, yaralıların ise 13’ten fazla” dedi.

Trafik Şube Müdürü kuralları ihlal eden yayalara karşı da sert önlemler alınacağına dair uyardı. Artık yayaların trafik kurallarına uymadıkları için 2’sine geçen cumartesi günü olarak 14 kişiye ceza kesildiği belli oldu. Trafik kuralların ihlali için yayalara 10 ile 50 leva arasında para cezası kesiliyor.

Sigorta kuruluşlarının yollardaki çukurların trafik kazalarına sebep olduğu gerekçesiyle Kırcaali ilinde karayolların bakımı ve idaresinden sorumlu kurumlara karşı üç dava açtıkları anlaşıldı. Ayrıca hayvanları başıboş bırakan hayvan sahiplerine karşı da davaların yürütüldüğü belli oldu.

Bakırciev, belediye ve Yol Altyapısı Kurumu’na yollarda güvenlik önlemleri alınmasına dair yazılı tavsiyelerde bulunduğunu belirtti. Çukurların kapatılmasından başka aniden yollarda hayvanların çıktığı yerlerde engeller konulabilir.

Kaynak: Resmiye MÜMÜN


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS