Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali Vali Yardımcısı Nazmi Mümün, istifa etti

Kırcaali Vali Yardımcısı Nazmi Mümün, istifa etti

19 Kasım 2014

Kırcaali Vali Yardımcısı Nazmi Mümün, Başbakan Boyko Borisov’a istifasını sundu. Nazmi Mümün, “Şeref, maddi çıkardan önce gelir. Böyle hareket ederek kazanımlar kaybettiğimin bilincindeyim, fakat makamdan onurla ayrılmayı tercih ederim” dedi. Mümün, Bulgaristan Sosyalist Partisi (BSP) Ulusal Konseyi Üyesi, Göçmen Dernekleri ve CHP ile İlişkilerden Sorumlu ve BSP Kırcaali İl Başkan Yardımcısı’dır.

Vali Yardımcısı olarak görevinden alınmasına ilişkin dilekçesinde Nazmi Mümün, bunun uzun uzun düşünüldükten sonra alınan tamamen bilinçli bir karar olduğunu belirtiyor.

Mümün, “Bu kararın ahlaki doğruluğunun kanaatindeyim. Bunun demokratik değerler ve devlete saygı gösteren her bir Bulgaristan vatandaşının doğru hareketi olduğunu düşünüyorum” diyor.

Bu göreve Plamen Oreşarski hükümeti döneminde ve Georgi Bliznaşki’nin geçici hükümeti sırasında geldiğini, kanunlara titizlikle uyarak devletin yararına çalıştığını ve Kırcaali ili halkının hizmetine elinden geleni esirgemediğini kaydediyor.

Nazmi Mümün, “Vali Yardımcısı olarak geçici görevde bulunduğum sırada Valiliğin teşkilatlandırma ve teknik ekibinin yardımıyla bu yıl Kırcaali gibi zor bir bölgede başarıyla erken genel seçimleri organize edip gerçekleştirdik” diye ifade ediyor. Vali Yardımcısı devletin kendilerine güven duyup bu göreve getirilmesinden dolayı şükranlarını sunuyor.

Sonunda Nazmi Mümün, yeni hükümete başarılar diliyor ve “Devlet yönetiminin etnik azınlıklara açık olması teşebbüslerinizden ümitliyim ve değer veriyorum” diye yazıyor.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net




All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS