Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Dünya
Gümülcine’de Yunan Bayrağını yaktılar

Gümülcine’de Yunan Bayrağını yaktılar

19 Kasım 2014

Yunanistan’da 17 Kasın Direnişinin 41.yıldönümü yürüyüşünde Gümülcine’de Yunan bayrağını yaktılar.

1967 yılında gerçekleştirilen askeri darbeyle Yunanistan’da yönetime el koyan cuntaya karşı başlayan halk hareketinin sembolü sayılan 17 Kasım 1973 öğrenci direnişinin 41.yıldönümü Gümülcine’de sakin başlamıştı.

PASOK Partisi Gençlik Kolları ve SİRYZA Partisi Gençlik Kollarının yürüyüşüyle başlayan kutlama etkinliği şehir meydana kadar devam etti.

Yol ortasında Yunan bayrağını yaktılar!

Buradan sonra iktidar karşıtı yüz kişilik bir anarşist grup Gümülcine şehir meydanından ayrılarak hapishaneye doğru yürüyüşe geçtikleri sırada ilk önce Pireus Bank’ın camlarına yazılar yazdılar, bankanın önünde bulunun güvenlik kameralarını kırdılar. Grup üyeleri hapishane önüne geldiklerinde çevik kuvvet polisleri tarafından durduruldu.

Burada bir süre polis teşkilatı ve devlet aleyhinde sloganlar atan grup üyeleri, Gümülcine şehir meydanına geri dönüşte bankanın önünden aldıkları Yunan bayrağını yol ortasında yakarak yere attılar, yol kenarında bulunan çöp bidonlarını yol ortasına devirdiler. Grup üyelerinden bazıları yürüyüşün önünde giden bir polisin arkasına takılarak kaçan polisi yaklaşık 100 metre koşturdular.

Şehir merkezine gelindiğinde grup üyeleri ara sokaklara dağıldılar ve Gümülcine’deki yürüyüş daha fazla tatsız olaylar yaşanmadan son buldu.

Kaynak: birlik gazetesi


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS