Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Momçilgrad’da en uzun sokağın asfalt döşeme çalışmaları sona ermekte

Momçilgrad’da en uzun sokağın asfalt döşeme çalışmaları sona ermekte

01 Aralık 2014

Atıksu Arıtma Tesisi projesi kapsamında yeni su boru hattı ve kanalizasyon çalışmaları yapılması üzere kazılan Momçilgrad’da 1 km 820 metre uzunluğundaki en uzun sokak birkaç gün içinde tamamen asfaltlanmış olacak. Kasabanın girişinde kavşaktan Bölge Mahkemesi‘ne kadar uzanan işlek yol tamamen yenilendi. Uygun hava şartları olduğunda bu hafta içinde sokağın diğer kesimine de yeni asfalt döşenebilir.

Momçilgrad Belediyesi’nin sokakların onarımına ilişkin proje gerçekleştirerek çözüm bulduğu sokakların önemi sadece bu bölgelerde yaşayan vatandaşlar tarafından değil, bu sokaklarda kamu binaları ve devlet kurumlarının da bulunmasından belirleniyor.

Atıksu Arıtma Tesisi projesinin yöneticisi olan Belediye Başkan Yardımcısı Müh. Sevdalin Ognyanov, “Bu su ve kanalizasyon borularının yenilendiği ve komple asfalt döşemesi yapılan on üçüncü sokak oluyor. Atıksu Arıtma Tesisi projesi sonucunda San Stefano, Hacı Dimitır, Şipka, 26 Aralık, Voynişka, Yordan Yovkov, Makas, Vasil Levski, 9-ti Septemvri, Bratya Miladinovi, Pirin ve Ogosta sokaklarına yeni döşeme yapıldı” diye açıklamada bulundu.

Kokiçe ve Pazarska sokakların da asfaltlanması bekleniyor. Onarım çalışmaları “Bölgelerin Büyümesi ve Sürdürülebilir Gelişimi” Kamu Yatırım Programı kapsamında finanse ediliyor.

Momçilgrad Belediye Başkanı Akif Akif, “Gümürcinska sokağının asfaltlanmasıyla kasabadaki yol altyapısının genel durumu oldukça iyileşecek. Atıksu Arıtma Tesisi projesinin tamamlanmasından sonra şebekede su kaybının yüzde 50 azalmasını bekliyoruz. Yeni su ve kanalizasyon şebekesi ileriye dönük 50 yıl sorunlara çözüm getirmiş olacak” diye düşüncelerini aktardı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS