Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Teklas Bulgaristan Şirketi’nin desteğiyle Kırcaali Hastanesi Endokrinoloji Bölümü yenilendi

Teklas Bulgaristan Şirketi’nin desteğiyle Kırcaali Hastanesi Endokrinoloji Bölümü yenilendi

08 Aralık 2014

Bugün Dr. Atanas Dafovski Hastanesi’nin yenilenen Endokrinoloji Bölümü yapılan bir törenle hizmete açıldı. Teklas Bulgaristan Şirketi’nin mali desteğiyle yenilenen bölümün açılışına hastane yönetimi ve bölümde görevli personelden başka Türkiye’den gelen Teklas Holding Genel Müdürü Nebi Anıl, Teklas Bulgaristan Müdür Yardımcısı Georgi Georgiev ve yenileme ve onarım çalışmalarını yapan K-Kırcı Şirketi’nin Yöneticisi Kadir Kırcı da hazır bulundular. Açılışta hastane müdürü Dr. Todor Çerkezov, “Endokrinoloji Bölümü’nün yenilenmesinden dolayı Teklas Şirketi’ne şükranlarımı sunuyorum. Bu tür yardımlar Noel ve Yılbaşı arifesinde yapıldığı için çok değerlidir. Bu günlerde eşit durumda olmayan insanlar için herkes daha iyi, daha pozitif ve faydalı şeylerin yapılacağı ümidiyle güne başlıyorlar” dedi.

Teklas tarafından bağışlanan 56 000 leva ile enstalasyon, tuvaletler, doğramalar ve yer döşemeleri yenilenmiştir. İki VİP oda ve şeker hastaları için eğitim merkezinde de yenileme yapılmıştır. Ayrıca Endokrinoloji Bölümü yeni tıbbi donanıma sahiptir.

Dr. Çerkezov, şeker hastalarının sadece bölgede değil, tüm dünyada sayılarının artması eğiliminin verdiği endişeyi dile getirdi. Hastanenin Başhekimi, “56 000 levadan ibaret bağışla bizim tedavi kurumumuzda hastaların tedavisine gerekli koşullar yenilendi ve bu çalışmalar gerekli olan bölümde yapıldı” diye altını çizdi. Hastanelerin durumu tüm toplumun sorunu olduğunu ifade eden Dr. Çerkezov, bağış yapanlara sağlık ve çalışma hırsı dileyerek teşekkürlerini sundu.

Teklas Bulgaristan Müdür Yardımcısı Georgi Georgiev, bu girişimin Türk şirketi için bir kereye mahsus olarak yapılan bir şey olmadığını kaydetti. Şirketin çalışanları ve ailelerine yönelik aktif olarak sosyal hizmetlerde bulunduğunu belirtti. Kırcaali’de 3 fabrikası olan Teklas Bulgaristan Şirketi’nin 1450 işçiye sahip olduğu belli oldu. Teklas Holding’in Türkiye, Bulgaristan, Rusya ve Çin’de toplam 13 fabrikası olduğunu belirtti. Holdingin 17 ülkeden 67 şirket ile çalıştığı açıklandı.

Hastane müdürü Nebi Anıl’a bölümde görevli tüm sağlık personeli adına onur nişanı sundu. Teklas Şirketi adına da Dr. Çerkezov’a bir plaket verildi. Taraflar el sıkışarak, hastanedeki hastaların yararına karşılıklı işbirliğin devam etmesi dileğinde bulundular.

Daha sonra Endokrinoloji Bölümü Başkanı Dr. Tanya Mileva da Türk işadamlarına hayırseverlik girişiminden dolayı personel ve hastalar adına teşekkür etti. Holdingin hayırseverlik girişimlerine devam etmesi dileğinde bulundu.

Kaynak: Resmiye Mümün


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS