Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
20 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
Bulgaristan, Güney akım için hala ümitli

Bulgaristan, Güney akım için hala ümitli

08 Aralık 2014

Başbakan Boyko Borisov, Güney Akım projesinin kendileri için önemli olduğunu söyleyerek, boru hattının inşa edilmesini talep etti.

Güney Akım projesi ile alakalı incelediği tüm dokümanların analizini mecliste sunan Borisov, projenin dolaylı gelirlerinin, doğrudan gelirlerden daha fazla olacağını belirtti. Borisov, boru hattının vergi ve diğer ücretlerden elde ettiği gelirlerinin transit gelirlerden daha fazla olacağını kaydetti.

Bulgaristan hükümetinin Güney Akım konusunda tavrının değişmediğini ve boruların ülkeden geçmesini talep ettiklerini ifade eden Borisov, "Söylendiğine göre yılda 400 milyon avro (transit ücret) gelirimiz olacak, fakat bu realiteden uzak bir şey." dedi ve dokümanlar arasında uzun vadeli bir taahhüt olmadığını, mali modelin de netleştirilmediğini vurguladı.

Yarın Güney Akım ile alakalı Brüksel'de düzenlenecek toplantıya katılacak olan bakanlara talimat veren Borisov, ülkenin savunması gereken duruşun, "Güney Akım yapılsın, fakat Avrupa'nın ortaya koyduğu kurallar takip edilsin" olduğunu açıkladı.

Kaynak: CHA


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS