Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Dünya
Bulgaristan heyetinden Çorlu Belediyesi'ne ziyaret

Bulgaristan heyetinden Çorlu Belediyesi'ne ziyaret

09 Aralık 2014

Haskovo iline bağlı Svilengrad ilçesinden gelen heyet Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan'ı makamında ziyaret etti.

Svilengrad Belediye Başkanı Georgi Manolov, Svilengrad, Topolovgrad ve Mihailovgrad hastanelerinin Başhekimi Dimitır Ermov ve Bulgaristan Edirne Konsolosu Rusko Georgiev, Çorlu Belediyesi'ne gelerek Baysan ile bir süre görüştü.

Georgiev, ziyarette yaptığı konuşmada, iki komşu ülke arasında ilişkileri geliştirmeye yönelik ortak çalışmalar yapmak ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen projeler hazırlayarak hayata geçirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Manolov da, Svilengrad Belediyesi'nin tarım ve hafif sanayi başta olmak üzere Türkiye'den gelecek yatırımlara destek vermeye hazır olduklarını ifade ederek, buraya yatırım yapacak iş adamlarına her türlü yardım ve desteği sağlayacaklarını belirtti.

Baysan da, daha önce Avrupa Birliği hibe programı kapsamında Topolovgrad şehri ile ortak bir proje gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, iki komşu ülkenin yakın şehirleri olarak, her türlü desteği vermeye hazır olduğunu ifade ederek, "Kültür alanında başlayan ilişkilerimizin, ticaret ve ekonomi alanında da gelişeceğine inanıyorum. Bizler de Çorlu Belediyesi olarak zaman zaman Bulgaristan'a özellikle de Svilengrad'a gidiyor ve burada bazı temaslarda bulunuyoruz" dedi.

Svilengrad'tan gelen misafir heyet daha sonra Çorlu Mimarlar Odası tarafından Orion Avm'de düzenlenen ve Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç ile Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan'ın da katıldığı fotoğraf sergisini ziyaret ettiler.

Kaynak: Anadolu Ajansı


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS