Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
20 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Momçilgrad’da Boyacı komedisi sahnelendi

Momçilgrad’da Boyacı komedisi sahnelendi

12 Aralık 2014

Tiyatro ve Müzik Merkezi’nin çatısı altındaki Kadriye Latifova Müzikal Tiyatrosu tarafından sahnelenen dünyaca ünlü Tuncer Cücenoğlu’nun yazdığı Boyacı adlı komedi oyunu dün akşam Momçilgrad (Mestanlı) kasabasında Nov Jivot Halk Toplum Merkezi’nde tiyatro severlerin beğenisine sunuldu. Oyunun yönetmeni İstanbul’dan Burak Karaman, konuk tasarımcısı ise Behlüldane Tor. Kondüvit Yıldıray Apturrahman’a ait. Momçilgrad sakinleri popüler oyunu Kırcaali ve Plovdiv (Filibe) şehirlerinde sahnelenmesinden bir hafta sonra izlediler. Oyuncular Rahim Ferad, Tezcan Ahmedova, Orhan Tahir, Leman Saledin, Dinko Kovaçev ve Yüksel Esen izleyicilerdeni bol bol alkış aldılar. Türkçe oyunun Bulgarca altyazısı var.

Tuncer Cücenoğlu’nun tüm oyunlarından Boyacı en çok Türkiye’de sahneye konuldu. 2000 yılından bu yana Rostov na Donu, Moldova, Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde oynanıyor.

Belediye Başkanı Akif Akif, “Nov Jivot Halk Toplum Merkezi’ndeki muhteşem atmosfer, Momçilgrad’ın hem maddi, hem manevi açıdan modern ve çağdaş bir ilçe merkezi olduğunu ıspatladı. Tüm oyuncu kadrosuna, Tiyatro ve Müzik Merkezi yönetimine ve sahne ile izleyici arasındaki bu büyünün oluşmasını sağlayan Kadriye Latifova Müzikal Tiyatrosu’na çabalarından dolayı teşekkür etmek isterim” diye ifade etti.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS