Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
HÖH'den Çerkezköy'e teşekkür ziyareti

HÖH'den Çerkezköy'e teşekkür ziyareti

22 Aralık 2014

 Hak ve Özgürlükler Hareketi /HÖH/ Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Ruşen Riza’a,Tekirdağ’ın Çerkezköy İlçesi Belediye Başkanı Vahap Akay’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

HÖH Genel Başkan Yardımcısı ve Sofya Milletvekili Ruşen Riza ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin çok önemli olduğunu belirterek, "Anavatanımızdan aldığımız destek bizleri daha güçlü kılıyor. Yapılan son erken genel seçimlerde Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi olarak 37 milletvekili çıkardık. Bizde seçim barajı yüzde 4. Seçime sekiz parti girdi ve şu an hükümeti kuran koalisyonun işi çok zor. Önümüzdeki aylarda yeni bir erken seçim olma ihtimali çok yüksek" dedi.

Riza, konuşmasında Türk İş adamlarına da davette bulundu. Türkiye’den kültürel ve ekonomik anlamda yatırım yapacak iş adamlarını Bulgaristan’a beklediklerini dile getiren Riza, "Yatırımcı Türk iş adamlarına ihtiyacımız var. Ayrıca eğitim anlamında da ihtiyacımız var. Bunlar da sizler sayesinde olacak. Bu nedenle sizlerin bu konularda da desteklerinizi bekliyoruz" diye konuştu.

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ise "Öncelikle ziyaretiniz bizleri mutlu etti. Sizleri başarınızdan dolayı tebrik ediyorum. Trakya’da ve Çerkezköy’de önemli bir göçmen nüfusu var. Bizler de sizlerin her zaman başarılı olması için desteğimizi sürdüreceğiz. Sizlerin kültürel, ekonomik ve eğitim alanında istemiş olduğunuz yatırımların kısa zaman içinde gerçekleşmesi için bu konuda bize düşen görevi yerine getireceğimizden emin olunuz" ifadelerini kaydetti.

Konuşmaların ardından HÖH Çerkezköy, Kapaklı ve Saray Bölge Temsilcisi Şevket Halimoğlu da Başkan Vahap Akay’a destekleri nedeniyle teşekkür ederken HÖH Genel Başkan Yardımcısı Ruşen Riza, Başkan Akay’a plaket takdim etti. Ziyarette HÖH Trakya Bölge Temsilcisi Güner Çetin ve Çerkezköy Belediye Meclisi Üyesi Nihat Mıstık da hazır bulundu.

Kaynak: IHA


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS