Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
İş dünyasının Yılbaşı mesajı: “Kırcaali bölgesini Cennete çevirelim!”

İş dünyasının Yılbaşı mesajı: “Kırcaali bölgesini Cennete çevirelim!”

23 Aralık 2014

Dün akşam İDA restoranında düzenlenen Yılbaşı kutlamasında bir araya gelen Kırcaali ilinde iş çevrelerinin önde gelen isimleri, Kırcaali bölgesinin bir cennet köşesine çevrilmesi mesajını verdiler.

Müh. Fahri İdriz’in başkanlığındaki Bulgaristan Sanayiciler ve İşverenler Konfederasyonu (KRİB) Kırcaali Şubesi tarafından düzenlenen geceye tüm işveren örgütlerinin temsilcisi olan onlarca girişimci katıldı. Davete Kırcaali Ticaret ve Sanayi Odası, Kırcaali Ticaret Odası, Ekonomik Girişim Birliği, Kırcaali Perperikon Turizm Birliği başkan yardımcıları ve yönetim kurulu üyelerinden başka Rotary Kulübü Kırcaali Bölgesi Güvernör Yardımcısı Panayot Panayotov, Momçilgrad Rotary Kulübü Başkanı Darina Zoteva ve başka konuklar katıldılar. Geceyi Kırcaali’ye yatırım yapan Türk Teklas Holding’in Genel Müdürü Nebi Anıl onurlandı.

KRİB Şube Başkanı Müh. Fahri İdriz selamlama konuşmasında, “Aramızda duvarlar değil, köprüler kurmak için bir araya geldik. Kırcaali’deki iş dünyasının misyonu budur. Bugün Kırcaali’de Bulgaristan’daki tüm teşkilatlara kaynaşma dersi veriyoruz. Bugün gala yolun başında olabiliriz, fakat yön önemlidir, biz ise onun doğru olduğu kanaatindeyiz” dedi. İşadamı, “Ben mükemmelliğe inanıyorum, bu ise yanımızdakinin derdini dinleyip, ihtiyacı olduğunda yardımcı olmaya hazır olunarak erişilebiliriz. İnsanlığın ifadesi budur ve insan ilişkilerinin doruk noktasını oluşturur” diye ifade etti.

Müh. İdriz işadamlarına, “Daima kalbimizin sesine kulak verelim ve iyiliğe inanalım, iyilik yapalım, birbirimizle dost olup yardımcı olalım” diye seslendi. Konfüçyüs ‘un “Herkes soylu, yakışıklı, zengin olamayabilir, ama herkes iyi biri olup her gün iyilikler yapabilir” sözünü hatırlattı.

İDA Restoranı sahibi ve sembolik olarak geceye ev sahipliği yapan Sebahattin Gökçe de işadamlarını selamladı. KRİB Kırcaali Şubesi’nin kuruluşunun üç buçuk yılının dolduğunu hatırlatarak, birkaç şirket tarafından kurulan örgütün bugün yaklaşık 10 000 kişinin çalıştığı 100’den fazla şirketin üye olduğuna dikkat çekti. Üyeler arasında Kırcaali ilinde en büyük işveren teşkilatı olan Teklas Bulgaristan Şirketi’nin de bulunduğunu belirterek, komşu Türkiye ve Yunanistan’daki işadamlarının örgütleri gibi daha da kaynaşarak güçlü bir örgüt oluşturmaları çağrısında bulundu.

İşadamlarını selamlamasında Kırcaali Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Cevdet Adem, Bulgaristan Meclisi’nin giriş kapısının üstünde “Birlikten Güç Doğar” sözlerinin yer aldığını hatırlatarak, “Bu akşam bizler birleştik. İleride de birlik, beraberlik içinde olalım. Ağır bir ekonomik kriz koşullarında bölgenin geliştirilmesi bizim görevimiz. Birlik içinde ileriye bakalım” diye çağrıda bulundu.

Kırcaali’de işverenlerin duayeni Vasil Baydanov, KRİB Yönetim Kurulu Başkanı Kiril Domusçiev ve İcra Müdürü Evgeniy İvanov tarafından gönderilen tebrik mesajlarını okudu. Başarılı bir 2015 yılı dileğinde bulunurken Müh. Fahri İdriz’e özel teşekkürler sunuldu. Müh. İdriz’in KRİB örgütünün bölgesel düzeyde gelişmesi ve güçlenmesine büyük katkısı olduğu belirtilerek, geçen yıl içinde üyelerinin çoğalması konusunda başarılarından dolayı da tebrik edildi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS