Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
19 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
İşadamı Müh. Fahri İdriz, hayır yemeği verdi

İşadamı Müh. Fahri İdriz, hayır yemeği verdi

23 Aralık 2014

Bulgaristan Sanayiciler ve İşverenler Konfederasyonu (KRİB) Kırcaali Şube Başkanı ve Perperikon Turizm Derneği Başkanı Müh. Fahri İdriz, Meatsa Otel Kompleksi’nde engelliler, yetim çocuklar ve emekli vatandaşlara hayır yemeği verdi. Tüm katılımcılara hediyeler de vardı. Yaşlı insanlara gıda takviyeleri ve şuruplar, çocuklara ise tatlı ürünler hediye edildi.

Fahri İdriz, Emekliler Kulübü üyelerini, Kimsesiz Çocuklar Yurdu’nda bakılan çocukları ve Nadejda Engelli Çocuklar Günlük Merkezi’ni ziyaret edenleri, Engelliler Birliği ve Görme Engelliler Birliği’nin Kırcaali şubeleri üyelerini ve Huzurevi sakinlerini sevindirdi. Saat 12.00’deverilecek yemeğe daha saat 10.00’da gelenler vardı.

Müh. Fahri İdriz, “Heyecandan zor konuşuyorum. Bugünkü günüm yıl içindeki en anlamlı günlerimden biri. İyilik yaparak bizler değeri paha biçilmez olan tebessümlerle ödüllendiriliyoruz. Kutsal kitaplar elde edilen gelirin yüzde 10’unu çevremizdekiler için harcamamızı emrediyor. Sokakta görüştüğümüz zaman selamlaşmaktan mutlu olacağım” dedi.

Emekliler Kulübü Başkanı İlinka Vasileva, Müh. Fahri İdriz’e yemek için teşekkür etti. Hıristiyanların kutladığı Noel Yortusu arifesinde bu davranışın çok etkileyici olduğunu ifade ederek, “Herkes yaptığını bulacak” dedi. Ev sahibine işlerinde başarılar diledi.

Kliment Ohridski Okulu’nda 4.sınıf öğrencileri ve Kimsesiz Çocuklar Yurdu’ndan çocuklar şarkı ve horalarla yemekte bulunanları selamladılar. Noelciler, ev sahibi ve misafirlere sağlık ve mutluluk dileyerek, dua ettiler.

Yarın Engelliler Birliği Kırcaali Şubesi’nin ofisine Fahri İdriz’in bağış yaptığı klima sistemi monte edilecek.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS