Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
BAL-GÖÇ Başkanı Doç. Dr. Yüksel ÖZKAN’ın Yeni Yıl Mesajı

BAL-GÖÇ Başkanı Doç. Dr. Yüksel ÖZKAN’ın Yeni Yıl Mesajı

30 Aralık 2014

Çok Değerli Soydaşlarımız ve Üyelerimiz,

Bulgaristan’da yaşayan Soydaşlarımıza karşı dönemin totaliter rejimi tarafından yürütülen etnik temizlik ve eritme sürecinin başlangıcından bu yana tam 30 yıl geçti. Otuz yıldır unutulmayan bu acılar hala yüreklerimizde bir sızıdır. Bu sürecin başlamasından hemen sonra kurulan ve bu ıstırapları Dünyaya duyurmak için yola çıkan BAL-GÖǒün kuruluşu ise 17 Ocak 1985 tarihidir. 2015 yılı BAL-GÖǒümüzün 30. yılıdır.

Otuz yılda çıkış noktamız olan misyonumuzdan hiç vazgeçmeden, değişen konjonktüre göre ise vizyonumuzu yenileyerek yol aldık. Bu otuz yıllık süreç de on beş yılın bir kısmında üye, idareci ve başkan olarak hizmet vermenin gururu içindeyim. Sizlerden aldığımız güven ile “Sizin Sesiniz, Sizin Gücünüz” olmaya devam edeceğiz.

Geleceğin BAL-GÖǒü çok daha güçlü, yerelde, ulusal ve uluslararası platformda toplum yararına çalışmalarını insan ve barış odaklı, başta tüm Soydaşlarımız ve bütün dost ve komşu halklar olmak üzere onların evrensel insan hakları ve hukuklarının korunması için faaliyetlerini sürdüreceğinden kimsenin şüphesi olmasın.

Daha güzel, daha aydınlık olacağına inandığımız gelecek için; siz tüm soydaşlarımız ve üyelerimizin 2015 Yeni Yılınızı kutluyorum! Yurdumuz, Balkanlar ve Dünyanın değişik ülkelerinde hangi etnik yapı ve inançta olursa olsun yaşayan tüm insanlara 2015 yılında aileleriyle beraber sağlık, başarı, huzur ve barış dolu günler diliyorum.

Sevgi ve Saygılarımla…

Doç. Dr. Yüksel ÖZKAN
BAL-GÖÇ. ve B.G.F. Genel Başkanı

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS