Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.1982 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Mayıs 2021
HABERLER » Kırcaali
KNSB Başkanı Plamen Dimitrov, KRİB Kırcaali Şubesi toplantısına konuk oldu

KNSB Başkanı Plamen Dimitrov, KRİB Kırcaali Şubesi toplantısına konuk oldu

16 Ocak 2015

Bulgaristan Bağımsız Sendikalar Konfederasyonu (KNSB) Başkanı Plamen Dimitrov, Bulgaristan İşverenler ve Sanayiciler Konfederasyonu (KRİB) Kırcaali Şubesi üyelerinin yaptığı olağan toplantısına konuk oldu. KRİB Kırcaali Şube Başkanı Müh. Fahri İdriz, konuğunu örgütün yapısı ile tanıştırdı. Müh. İdriz, KRİB’in Kırcaali’deki üyelerini birlik içinde hareket edip kriz ortamında birbirlerini desteklediklerini belirtti. Fahri İdriz, “Zorlukları aşmak için birbirilerimiz arasında iş yapıyoruz. Bizim üyemiz olan firmaların yüzde 30’u bu uygulama sayesinde varlığını sürdürmekteler. Bunun dışında KRİB üyesi firmada çalışan bir işçi veya görevli başka bir üye firmaya geçmek istediği zaman referans mektubu veriyoruz” diye paylaştı. İşadamı kalifiyeli ve disiplin sahibi işgücü bulmanın büyük sorun olduğunu belirtti. Müh. İdriz, “Gençleri işe alıştırmak için emekli olanların deneyimini kullanıyoruz. Bunun bir teşvik olması gerekir” diye ifade etti.

KRİB Kırcaali Şubesi’ne üye işadamların başarı formülünün “Ortağının çıkarlarını gözet. Sadece o zaman yaptığın işten güzel sonuçlar elde edebilirsin” olduğunu paylaştı.

KNSB Başkanı Plamen Dimitrov yaptığı konuşmasında, “Sınır bölgelerinde firmalar imtiyazlara ihtiyaç duyuyor. Soğuk Savaş döneminde bu bölgeler izole edildi. İyi iletişim eksikliği şimdi de bu bölgelerin gelişimini olumsuz etkiliyor” dedi. Dimitrov’un ifadelerine göre Yunanistan sınırında bulunan Rodopların olduğu gibi bütün bir bölgede iş dünyası desteğe ihtiyaç duyuyor. Altyapının sorunlar yaratarak yatırımları zorlaştırdığı Kuzeybatı Bulgaristan ve Stranca bölgelerinde de durum aynı.

Plamen Dimitrov, “Sınır bölgelerine hedefe yönelik desteğe ihtiyaç duyuluyor” diye görüşlerini aktardı. KNSB Başkanı, ancak bu şekilde büyük oranlardaki işsizliğin azalabileceğini, işadamlarına verilecek imtiyazların bölgeleri büyük yatırımcıları cazip hale getireceğini düşünüyor.

Dimitrov, Kırcaali’deki eski Çinko ve Kurşun Fabrikası’nın tekrar canlandırılacağına inanıyor. KNSB’nin bölgede sanayinin en önemli ayağı olarak OZK’nın ardında durduğunu belirterek, daha modern teknoloji ile kuruluşun geleceği olduğunu ileri sürdü. Dimitrov, “Yeni sahipler OZK’nın tekrar canlandırılması yolunu bulmaya dair sorumluluk taşıyorlar” dedi. Fabrikada tekrar üretim sürecine geçildiğinde200-250 kişiye iş sağlanmasını bekliyor.

Plamen Dimitrov, hazırlık aşamasında olan ilave emekli ilk düzenlemesine ilişkin yönetmelik ile ilgili de yorum yaptı. KNSB, “Maliye ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlıklarının niyetleri arasında geçişme var. Kimsenin özel emeklilik fonlarının ulusallaştırma istemediğinin bilinmesi gereklidir. Vatandaşların ödedikleri sigorta primlerinin özel fonlarda korunmasında bir tehlike görmüyorum. KNSB olarak devletleştirme gibi art niyet olmadığını umuyoruz. Sadece gençlerin tercih yapma hakkının garanti edilmesi, herhangi özel fonu seçmeleri için zaman verilmesi gerek. Onlara Ulusal Sigorta Enstitüsü’nün dayanışma sistemi ile özel fonlar arasında seçim yapma hakkı olmalıdır” diye görüşlerini aktardı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS