Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.1982 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
09 Mayıs 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali hastanesinde Ebeler Günü kutlandı

Kırcaali hastanesinde Ebeler Günü kutlandı

21 Ocak 2015

Bugün Kırcaali Dr. Atanas Dafovski Hastanesi’nin Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde düzenlenen bir törenle halk arasında Ebeler Günü diye bilinen Doğum Yardımları Günü kutlandı. Törende, Kırcaali Valisi İliya İliev, Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis ve Yardımcısı Elisaveta Kehayova, hastanenin Genel Müdürü Dr. Todor Çerkezov, Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü Başkanı Dr. Vanya Taşeva, GERB ve Bulgar Sosyalist Partisi’nin (BSP) yerel kadın kolları ve Kırcaali Rotaract temsilcileri tüm ekibin Doğum Yardımları Günü’nü çeşitli hediyeler ve çiçekler sunarak kutladılar. Dar Okulu’nun düzenlediği hamile kadınlara yönelik yarışmada layık olanlara ödüller verildi.

Törene katılanları selamlayan ve tebrik mesajlarından dolayı teşekkür eden Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü Başkanı Dr. Vanya Taşeva, tüm ekibin Doğum Yardımları Gününü kutladı.

Dr. Çerkezov, tebrik konuşmasında Doğum Yardımları Günü’nün sevinç, iyim severlik ve umut vesilesi olduğunu ifade etti. Kadının temel görevinin çocuk doğurması olduğunu hatırlatarak bunun ebelerin yardımıyla olduğuna dikkat çekti. Demografik sorunlar göz önünde bulundurulduğunda bir bebeğin doğumunun fevkalade bir olay olduğunu kaydetti. Dr. Çerkezov, “Burada bulunan tüm gençlere daha fazla çocuk dünyaya getirmeleri çağrısında bulunmak isterim. Neslini devam ettirme duygusunu yaşamalarını diliyorum” dedi. Hastane müdürü, tüm Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü ve Neonatoloji Bölümü ekiplerine teşekkürlerini sundu.

Ekibin Doğum Yardımları Günü’nü kutlayan İliya İliev, “Bugün hayatın başlangıcını kutluyoruz. Hayat bu binada bu insanların sayesinde başlıyor. Bu yüzden buradaki tüm kadın ve doğum uzmanlarını tebrik etmek isterim. Yeni yılda tüm ekibe başarılar dilerim” dedi.

Belediye Başkanı Hasan Azis de bölümde çalışan tüm kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarını ve ayrıca törende yer alan anne Gülnaz Hüseyin’i tebrik etti.
Konuşmasında, “İnsanın hayatında çok kez hastaneye gelmesi icap ediyor. Fakat her bir insan için dünyaya gelmesine yardımcı olan hekimin özel bir yeri var” diye ifade etti. Hastanenin Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde doğan tüm vatandaşlar adına teşekkür eden Belediye Başkanı, her gün bu bölümde ve tüm ülkede yeni yeni bebekler doğmasını diledi. Daha sonra Dr. Vanya Taşeva’dan başka anneye de hediye ve bir demet çiçek sundu.

Tebrik konuşmalarından önce pazartesi günü doğum yapan Petelovo köyünden 25 yaşındaki Gülnaz Hüseyin, gelenek üzere Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü Başkanı Dr. Vanya Taşeva’nın ellerini yıkaması için su döktü, iki günlük oğlu Berat Mustafa Ahmet ise en yaşlı ebe Dr. Jeçka Veleva tarafından yıkandı. Üçüncü erkek çocuğunu dünyaya getiren Gülnaz Hüseyin, kendisini çok mutlu hissettiğini paylaştı.
Genç anne, “Allah’ım çocuklarıma uzun ömür versin” diye dua etti.
Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü Başkanı Dr. Vanya Taşeva, Kırcaali hastanesinde 2013 yılına kıyasla geçen yıl hastanede 25 bebek daha fazla dünyaya geldiği paylaştı. 2013 yılında 825, 2014’de ise 851 bebeğin doğduğunu belirtti. Kırcaali linde genç ailelerin birden fazla çocuk sahibi olma eğilimi görüldüğünü ifade etti. Üç çocuk doğuran annelerin sayısının arttığını paylaştı. Dr. Taşeva, “Doğum oranları iyi. Gelecekte bir yılda 1000-1200 doğuma ulaşmamızı umuyorum. Bu da ilimiz açısından iyi olacak” dedi.

Tebrik konuşmalarından önce pazartesi günü doğum yapan Petelovo köyünden 25 yaşındaki Gülnaz Hüseyin, gelenek üzere Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü Başkanı Dr. Vanya Taşeva’nın ellerini yıkaması için su döktü, iki günlük oğlu Berat Mustafa Ahmet ise en yaşlı ebe Dr. Jeçka Veleva tarafından yıkandı. Üçüncü erkek çocuğunu dünyaya getiren Gülnaz Hüseyin, kendisini çok mutlu hissettiğini paylaştı. Genç anne, “Allah’ım çocuklarıma uzun ömür versin” diye dua etti.


Törende yer alan tüm konuklar tebrik konuşmalarından sonra bölümde çalışan tüm ekibe ve yeni doğan bebek için hediye ve çiçekler sundular.
Kutlama hastane bölümü fuayesinde düzenlenen resepsiyonla sona erdi.

Kaynak: Resmiye MÜMÜN


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS