Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.1982 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Mayıs 2021
HABERLER » Kırcaali
Afyonkarahisar İhsaniye İlçesi Belediye Başkanı Şaban Çabuk, Kırcaali’yi ziyaret etti

Afyonkarahisar İhsaniye İlçesi Belediye Başkanı Şaban Çabuk, Kırcaali’yi ziyaret etti

22 Ocak 2015

Madan Belediyesiyle kardeşlik protokolü imzalama töreni nedeniyle Bulgaristan’a gelen Afyonkarahisar İhsaniye İlçesi Belediye Başkanı Şaban Çabuk başkanlığındaki bir heyet bugün Kırcaali’yi ziyaret etti.

Heyette İzmir Avrasya Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Serbest ve İzmir’den işadamları yer aldı.

Heyet ilk önce Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Kırcaali İl Başkanı ve Cebel Belediye Başkanı Bahri Ömer’i ziyarette bulundu. Başkan Ömer, misafirlerini Cebel Belediyesindeki makamında kabul etti. Görüşmede bölgedeki siyasi ve ekonomi durum ele alındı.

Daha sonra heyet, Kırcaali Bölge Müftülüğünü ziyaret etti. Misafirleri, Bölge Müftüsü Beyhan Mehmet, Müftü Vekili Erhan Recep ve Recai Yıldız Hoca yeni hizmete açılan İslami Neşriyat Kırtasiyesi’nde karşıladılar. Kırcaali Haber gazetesinin de satış noktalarından biri olan kırtasiye hakkında bilgi sunan Mehmet, daha sonra Müftülüğe geçerek, görüşmeyi sürdürdüler. Bölge Müftüsü, değerli misafirlerine ziyaretten dolayı teşekkür ederek, bölge müftülüğünün faaliyetleri hakkında bilgi sundu.

Başkan Şaban Çabuk, Bölge Müftüsü Beyham Mehmet’e belediyenin logosundan oluşan bir plaket sundu. Bölge Müftüsü de müftülüğün yayınlarından oluşan kitaplar hediye etti.

Kırcaali’den ayrılmadan önce heyet, bölgenin en faal derneklerinden biri olan Ömer Lütfi Kültür Derneğini de ziyaret etti. Dernek Müdürü Müzekki Ahmet tarafından karşılanan heyete derneğin faaliyetleri hakkında bilgi sunuldu.

Başkan Çabuk, Müzekki Ahmet’e ziyaret anısına belediyenin logosundan oluşan bir plaket sunarak, derneğin faaliyetlerinde başarılarının devamını diledi.

Kırcaali’den Madan şehrine ayrılmadan önce Başkan Şaban Çabuk ve heyeti Bulgaristan Türklerinin Sesi Kırcaali Haber Gazetesi ekibiyle de görüştü.

Ziyaret ile ilgili Başkan Çabuk, Kırcaali Haber Gazetesi’ne şunları söyledi: “Son aylarda Madan Belediyesi ile yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde iki belediye arasında kardeşlik belgesinin imzalama törenine katılmak üzere buraya gelmiş bulunuyorum. Tabii ki, Madan’a gitmeden önce Kırcaali’deki kardeşlerimizi de ziyaret etmek istedik. İlk önce Cebel Belediye Başkanı ve HÖH İl Başkanı Bahri Ömer’i makamında ziyaret ettik, daha sonra Bölge Müftümüz Beyhan Mehmet’i ve Ömer Lütfi Kültür Derneği’ni ziyaret ederek kardeşlerimizle tanışma ve sohbet etme fırsatı bulduk. Her biri tarafından çok sıcak karşılandık ve bunun için de kendilerine teşekkür ediyorum. Dünya çapına ün salmış Kırcaali Haber Gazetesi’ni de ziyaret etmekten mutluluk duyduk. Umuyorum ki, artık İhsaniye’mizin Kırcaali’de de çok değerli dostları oldu. Buradaki ziyaretlerimiz hakkında inşallah Kırcaali Haber Gazetesi vasıtasıyla İhsaniye’deki vatandaşlarımız da haberdar olacak. Buradaki dostlarımızla iletişim kurmak bizim için çok önemliydi. Kültürel ilişkilerimizi Afyon, İhsaniye ile tüm Türkiye ile arttırmamız gerekmektedir. Çünkü biz hepimiz kardeş ve dindaşız, aynı kökten gelmiş ve aynı toprakta uzun yıllar yaşamış insanlarız. Birliğimiz ve beraberliğimiz daha da pekişmesi hepimizi mutlu edecektir. Bu vesileyle bizleri misafir eden bütün arkadaşlarımıza gazetenizin aracılıyla cani gönülden teşekkür ediyorum. İnşallah yarın /23.01.2015/ Madan belediyesi ile kardeşlik belgesini imzaladıktan sonra buradaki kardeşlerimizi, Kırcaali’de tanıştığımız arkadaşlarımızı da İhsaniye’mize davet edeceğiz. Onları bölgemizdeki termallerde şifa bulmaya davet edeceğiz. İhsaniye’mizde yapmayı düşündüğümüz yatırımlarda da onların yer almasını arzuluyoruz. Buyursunlar, bölgemize yatırım yapsınlar, şifalı sularımızdan yararlansınlar. Şifalı sularımızdan ilgilenen tüm dostlarımızı bölgede sera yapımı, otel yapımı ve devre mülk yapımı için bölgemize bekliyoruz ve yatırıma davet ediyoruz. Biz de elimizden geldiği kadar her zaman kendilerini misafir etmeye hazırız. Umarım bu züyaretimiz bir dostluğun başlangıcı olur. Zaten biz dost ve kardeşiz, ancak bu vesileyle tekrar bu dostluğu ve kardeşliği tazelemiş oluyoruz.”

Kaynak: Sebahat NECİB


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS