Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.1982 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
09 Mayıs 2021
HABERLER » Kırcaali
Sunay Osman, ikinci dönem Ardino Bölge Mahkemesi Başkanı seçildi

Sunay Osman, ikinci dönem Ardino Bölge Mahkemesi Başkanı seçildi

23 Ocak 2015

Yüksek Yargı Konseyi, Sunay Hüseyin Osman’ı ikinci dönem Ardino Bölge Mahkemesi Başkanı seçti. Yapılan oylamada Osman, 20 yargıç tarafından desteklendi. Yüksek Yargı Konseyi’nin bir üyesi çekimser kalırken îlumsuz oy kullanan olmadı.

Yargıç Sunay Osman hukuk sistemi dahilinde 17 yılı aşkın çalıştı. Onlardan 15 yıl hakim olarak görevde bulundu. 10 yıl boyunca Kırcaali Bölge Mahkemesi’nde hakim olarak çalıştıktan sonra 2009 yılında Ardino Bölge Mahkemesi Başkanı seçildi.

Stratejik Yönetim Konseptine göre hakim Sunay Osman’ın temel hedefleri davaların bakılması ve karar alınmasının korunması ve hızının arttırılmasıyla adaletin kalitesinin arttırılması, vatandaşlara daha iyi idari hizmetler sunulması, davaların geciktirildiği durumlarda nedenlerine ilişkin malumatlar hazırlanması, bunun önüne geçilmesine yönelik gerekli adımların atılması, geciktirilen davaların minimum seviyeye düşürülmesi, Ardino Bölge Mahkemesi’nin kararlarının itiraz edildiği üst mahkemelerin kararlarıyla hakimlerin tanıştırılmasına ilişkin mevcut uygulamanın devam etmesi. Aday, elektronik dava dosyalarının hazırlanmasına vurgu yaptı. Sunay Osman, elektronik dosyaların mahkeme sürecine daha fazla şeffaflık kazandıracağını ifade etti.

Sunay Osman’ın adaylığı Yüksek Yargı Konseyi üyeleri Galya Georgieva, Dimitır Uzunov ve Mariya Kuzmanova tarafından desteklendi. Georgieva, Ardino Bölge Mahkemesi’ni ziyaret ettiği sırada çok iyi bir çalışma ortamı tespit ettiğini belirtti.

Yüksek yargıç, “Ardino’daki mahkeme devletin iyi bir örneğidir” dedi. Mariya Kuzmanova, az sayıda kadrodan oluşan bu mahkeme toplumda büyük güvene sahip az sayıdaki yargı organlarından biri olduğunu vurguladı. Yüksek Yargı Konseyi üyeleri Sunay Osman’ın birinci döneminde mahkemede çalışma koşullarını iyileştirmek için attığı adımları da dikkate aldılar.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS