Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.1982 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
17 Mayıs 2021
HABERLER » Dünya
29 OCAK MİLLİ DİRENİŞ VE DAYANIŞMA GÜNÜ

29 OCAK MİLLİ DİRENİŞ VE DAYANIŞMA GÜNÜ

29 Ocak 2015

29 Ocak 1988 tarihi, Batı Trakya Türkü’nün anlamlı ve onurlu bir direniş sergileyerek, anlamsız baskılara boyun eğmeyeceğini, milli kimliğini inkâr edenlere ve dünyaya karşı haykırdığı gündür.

Etnik kimliğini inkâr edenlere Türk olduğunu, ulusal kimliğinden ödün vermeden, entegrasyonu reddetmeden, kendi kültür dairesinde kalarak, kendini onurlu bir vatandaş gibi hissederek, bu ülkede yaşamak istediğini yüksek sesle dillendirdiği gündür. Gösterilen direnişi, dayanışmayı ve kahramanlığı bugün ve her yıl, yıl dönümlerinde anmayı, kahramanlarına minnet duymayı, merhumlarına rahmet dilemeyi, Dostluk Eşitlik Barış Partisi olarak asla unutmayacağız ve unutturmayacağız.

Batı Trakya Türk Azınlığı, hakkı ve hukuku antlaşmalarla belirlenmiş bir azınlıktır. Bunu dünyanın böyle değerlendirmesini istiyoruz. Yıllardır gasp edilmiş azınlık haklarımızın iadesini sabırla ve sebatla bekledik. Her yeni güne düzelecek, iyileşecek umuduyla uyandık. Maalesef bugüne kadar haklarımızın kazanımında herhangi bir ilerleme görülmedi. Ülkemiz Yunanistan, inanç ve eğitim hürriyetimizi hiçe sayarak, Batı Trakya Türk Azınlığı’nın sesine ve isteklerine kulak vermeden, zorla yasalar çıkartarak ve Batı Trakya Türk Azınlığı’na bunları dayatarak, haklarımızı gasp etmeye devam ediyor. Bağımsız adaylara dahi uygulanan yüzde üçlük ülke barajı gibi antidemokratik yasalarla hür irademizin önüne barikat koymaya devam ediyor.

Bir Avrupa Birliği ülkesi olan vatanımız Yunanistan’ın insan hakları ihlâlleri karşısında, Avrupa Devletlerinin sessiz ve tepkisiz kalışını, insanlık ve barış adına endişe ile karşılıyoruz. Bu çifte standart politikaları, bizleri, Avrupa Birliği kuruluş temellerini oluşturan demokrasi, insan hakları, ifade özgürlüğü gibi kavramlara olan inancımızı da sorgulamak durumunda bırakıyor.

Yıllar önce Batı Trakya’da Türk yoktur diyen zihniyet, hayatımızı her alanda karartmaya devam etmektedir. Bizler artık kendi ülkemizde haklarımıza saygı gösterilen bir azınlık olmak istiyoruz. Asla umutsuz değiliz. Birlik ve beraberlik içinde ulaşılamayacak hiçbir hedef yoktur.

Kimsenin şüphesi olmasın ki, mücadelemiz, hayatımıza eşitliğin-barışın-dostluğun hakim olduğu güne kadar, yılmadan bütün kudretiyle devam edecektir. Dostluk Eşitlik Barış Partisi olarak 29 Ocak Milli Direniş ve Dayanışma Günü’nü saygıyla anıyoruz.

HALKIMIZIN 29 OCAK MİLLİ DİRENİŞ VE DAYANIŞMA BAYRAMI KUTLU OLSUN!

DEB Partisi

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS