Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Dünya
Bulgaristan’ın aşırı milliyetçileri Kırım’ın ilhakını tanıdı

Bulgaristan’ın aşırı milliyetçileri Kırım’ın ilhakını tanıdı

13 Şubat 2015

Bulgaristan’ın aşırı milliyetçi Ataka Partisi temsilcilerinden oluşan heyet Kırım'a ziyaret gerçekleştirdi.

Kırım Parlamentosu Basın Servisi’nden 12 Şubat tarihinde yapılan açıklamada, Bulgaristan’ın aşırı milliyetçi partisi temsilcilerinin Kırım’a ziyaretinin esas amacının "Kırım Federal Bölgesi’nin Rusya Federasyonu’na bağlanmasını tanımak” olduğu belirtildi.

Bununla birlikte siyasi retoriği milliyetçi, zenofobi ve şoven sloganlara dayanan Bulgaristan Ataka Partisi milletvekili Magdalena Taşeva, “Kiev’deki Nazi devriminden şok olduğunu” dile getirdi.

Öte yandan Kırım Parlamentosu Kültür ve Kültürel Mirası Koruma Komitesi Başkanı Svetlana Savçenko, “Bulgaristan’da şiddetli jeopolitik baskı uygulanmasına rağmen konservatif Ortodoks tutumunu savunan ve NATO’ya karşı çıkan Ataka gibi vatansever partilerin olması çok önemli” diye konuştu.

Bulgaristan’ın muhalif Ataka Partisi’nin lideri Volen Siderov ise, ülkesinin günümüzde “dış politikada zor durumda, ABD ve Avrupa Birliği’nin baskısı altında olduğunu” söyledi.

Kaynaklarının gizliliğini koruyarak hükümetlerin ve diğer organizasyonların hassas belgelerini yayınlayan İsveç merkezli WikiLeaks uluslarararası organizasyonun verdiği belgelere göre, Ataka Partisi’ne, Rusya’dan büyük miktarda maddi kaynak sağlanıyor.

Kaynak: QHA


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS