Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Akif Akif, Ev Tipi Yerleştirme Merkezi’ndeki okula gidecek çocuklara başarılar diledi

Akif Akif, Ev Tipi Yerleştirme Merkezi’ndeki okula gidecek çocuklara başarılar diledi

17 Şubat 2015

Momçilgrad (Mestanlı) Belediye Başkanı Akif Akif, kasabada “21.Yüzyıl” semtinde bulunan engelli çocuk ve gençler için Ev Tipi Yerleştirme Merkezi’ni ziyaret etti. Şu anda 14 kişi kapasiteli merkeze 9 çocuk yerleştirilmiştir. Onların 8’I Yanbol Yuriy Gagarin Kimsesiz Çocuklar Yurdu’ndan çıkarılıp buraya yerleştirildi. Merkezin ziyaretçileri için yarın Çarşamba günü Momçilgrad’da ilkokul günü olacak. Onların bir kısmı Nikola Yonkov vaptsarov Lisesi’nde, diğer akranları ise Dr. Petır Beron İlköğretim Okulu’nda eğitim görecekler.

Akif Akif, çocuklara şunları söyledi: ”Okulda sorumlu davranıp özveri olup, iyi bir profesyoneller olacağınıza inanıyorum. Bu size kendinizi gerçekleştirmek ve gelişmek için iyi bir ortam bulmanıza son derece yardımcı olacak. Candan yürekten çalışın ve ülkenin gerçek, onurlu vatandaşları olun”. Ardından onları çeşitli hediyeler ve tatlılarla sevindirdi. Çocuklar, artık merkezde var olan koşullara ayak uydurduklarını ve Momçilgrad’da yaşamaktan memnun olduklarını paylaştılar.

Serbest zamanlarını internette gezinip, sosyal paylaşım ağlarında geçiriyorlar. Onların çoğu artık büyüyünce hangi alanda çalışmak istediklerini seçmiş durumdalar. Polis, ressam ve kuaför olmayı hayal ediyorlar.

Daha sonra merkezin yöneticisi Necibe Gülestan, Belediye Başkanı’nı kurumun faaliyeti ile tanıştırdı. Belediye Başkanı, çocukların hizmetine sunulan yaşam koşulları ve imkanlardan memnuniyetini ifade etti.

Bu merkeze yerleştirilen çocukların destek ve güvenli ortama, tam bir bakıma ve dikkate ihtiyaçları var. Bu da her bir çocuğa bireysel yaklaşımla personel tarafından sunuluyor. Ev Tipi Yerleştirme Merkezi’nin kurulması için birbirlerini tamamlayacak şekilde 2007-2013 Bölgesel Kalkınma Programı ve 2007-2013 Bölgesel Kalkınma Programı’nın sunduğu imkanlar değerlendirildi. Birinci program kapsamında inşa edilip donatılan merkez, ikincisi kapsamında sağlanan mali destekle ise toplumda kimsesiz çocuklara sosyal hizmet verilmesi mümkün oldu.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS