Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kültür, Eğitim ve Sanat
Stremtsi köyünde Anadili Günü kutlandı

Stremtsi köyünde Anadili Günü kutlandı

20 Şubat 2015

21 Şubat Uluslararası Anadili Günü münasebetiyle artık beşinci yıl Kırcaali’nin Stremtsi (Göklemezler) köyünde Ognişte Halk Toplum Merkezi’nin önünde Anadili Günü Etkinliği düzenlendi. Halk Toplum Merkezi tarafından organize edilen etkinlik köy okulunda Türkçe Öğretmeni Şirin Arif’in desteği ile hazırlandı. Kutlama programı Stremtsi halkının yanı sıra etraf köylerden de insanlar tarafından büyük ilgi gördü. Halk Toplum Merkezi salonunda yapılması öngörülen etkinlik, programı izlemeye gelen bölge halkına dar gelince hava şartları da müsait olduğundan dolayı dışarda yapıldı. Etkinlikte resmi konuk olarak Edirne Halk Eğitim Merkezi Müdürü Recep Kozan ve Yardımcısı Ergin Kervan hazır bulundular.

Misafirleri selamlayan Ognişte Halk Toplum Merkezi Sekreteri Gülser Halil, herkesin Anadili Günü’nü tebrik etti. Programa destek veren Türkçe Öğretmeni Şirin Arif’e ve tüm çocuklara teşekkürlerini sundu.

Kutlama programında 1-8.sınıf öğrencilerinden toplam 61 çocuk yer aldı. Onlar Anadili Günü’ne uygun şiir ve şarkı programından başka Türk halk oyunları gösterisi de sundular. Çocuklar, izleyicilerden bol bol alkış ve tebrik aldı.

Kaynak: Resmiye MÜMÜN


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS