Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Bulgaristan
HÖH milletvekilleri 3'üncü RUMELİSİAD Uluslararası Balkan Ekonomi Zirvesine Katıldı

HÖH milletvekilleri 3'üncü RUMELİSİAD Uluslararası Balkan Ekonomi Zirvesine Katıldı

25 Şubat 2015

Hak ve Özgürlükler Hareketi Haskovo Milletvekili Emin: "Azınlıkların yoğun olarak yaşadığı bölgelere gelin, yatırım yapalım. Gelin Bulgaristan'a yatırım yaparak, AB'nin eşya, hizmet ve sermayesinden, ortak pazar uygulamasından yararlanın. Bulgaristan'a yatırım yaparak, Güneydoğu Avrupa'daki en düşük gelir vergisi ve kurumlar vergisinden yararlanın"

Hak ve Özgürlükler Hareketi Haskovo Milletvekili Saliha Emin, Rumeli kökenli girişimcilere çağrıda bulunarak, "Azınlıkların yoğun olarak yaşadığı bölgelere gelin, yatırım yapalım. Gelin Bulgaristan'a yatırım yaparak, AB'nin eşya, hizmet ve sermayesinden, ortak pazar uygulamasından yararlanın. Bulgaristan'a yatırım yaparak, Güneydoğu Avrupa'daki en düşük gelir vergisi ve kurumlar vergisinden yararlanın" dedi.

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde, Rumelili Yönetici İşadamı ve Sanayiciler Derneği'nce (RUMELİSİAD) tarafından düzenlenen "3'üncü Uluslararası Balkan Ekonomi Zirvesi"nde konuşan Emin, etkinliğe katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Aynı toplantıda Kırcaali milletvekili ve Bulgaristan Türkiye Meclislerarası Dostluk Grubu Başkanı Şabanali Ahmet de hazır bulundu.

Küreselleşen ve dışa açılan ekonominin koşulları altında bulunulduğunu, Avrupa Birliği (AB), Balkan ve Doğu Avrupa ülkelerinin uyum sürecinin günümüz ekonomik ilişkilerine ayak uyduramadığını belirten Emin, "Bölgelerin sosyoekonomik kalkınmadaki süreçte iş dünyasına düşen sorumluluk konusunu ele almak istiyoruz. Komünist rejimin bıraktığı mirasta ağırlıklı olarak azınlıklı Müslüman nüfusa sahip olan bölgelerin en az geliştiği inkar edilemeyecek bir gerçektir. Bu, rejim tarafından yapılan kasti ayrımcılığın acı sonucudur ve istisnasız tüm Balkan ülkeleri için geçerlidir" diye konuştu.

Emin, 2008 yılından sonra Avrupa'da azınlık ve Müslüman nüfusa sahip bölgelere yapılan yatırımın kayda alınmayacak kadar az olduğunu savundu.

Rumeli kökenli girişimcilere yatırım çağrısı

"Azınlıkların yoğun olarak yaşadığı bölgelere gelin, yatırım yapalım. Gelin Bulgaristan'a yatırım yaparak, AB'nin eşya, hizmet ve sermayesinden, ortak pazar uygulamasından yararlanın. Bulgaristan'a yatırım yaparak, Güneydoğu Avrupa'daki en düşük gelir vergisi ve kurumlar vergisinden yararlanın. Stratejik hedefimiz, etnik bir eşitliğin sağlanmasıdır. Sadece dini ve etnik açıdan değil, sosyal ve ekonomik eşitliğin sağlanması, yaşam standartlarının temel alındığı bir eşitlik sağlanması. Bizde, 2007-2008 yıllarından başlayarak ülkedeki tüm gelir düzeyleri için uygulanabilir tek vergi oranı yüzde 10'dur. Bulgaristan'a yatırım yaparak buradaki Müslümanların çalışkanlığından da yararlanın. Bu potansiyeli harekete geçirerek, sosyal ve ekonomik düzeyin gelişmesine katkıda bulunalım hep beraber."

Kaynak: Anadolu Ajansı


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS