Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Genç gönüllüler, Dıda Günlük Merkezi’ndeki engelli çocukları sevindirdi

Genç gönüllüler, Dıda Günlük Merkezi’ndeki engelli çocukları sevindirdi

27 Şubat 2015

Momçilgrad (Mestanlı) Sveti Sveti Kiril ve Metodiy Turizm ve Gıda Sanayi Meslek Lisesi’nde oluşturulan “Umut” adlı Kızılhaç Grubu gönüllüleri Dıda Engelli Çocuklar Günlük Merkezi’ne marteniçkalar ve çocuk kitapları hediye etti. Bu gençlerin sosyal kurumuna bağışta bulunduğu ilk girişim değil. Yılbaşı kutlamalarından birkaç gün önce gönüllüler akranlarını ziyaret ederek, onları tatlı ve oyuncuklarla sevindirdi. Umut Kızılhaç Grubu, “Gelenek ileride de devam edecek. Paskalya Yortusu için onlara kek hazırlayıp hep birlikte yumurta boyayacağız” diye paylaştılar.

Sveti Sveti Kiril ve Metodiy Turizm ve Gıda Sanayi Meslek Lisesi’nde Kızılhaç Grubu Koordinatörü Ahmed Dimov, “Uzun ömürlü ve samimi bir dostluğun temelini attığımızı düşünüyorum. Bu çocukların yüzlerinin daha çok tebessüm etmesi için elimizden gelen her şeyi yapmamız gerekir. Bizim girişimlerimizi pek çok vatandaşın da destekleyerek, çocukların kaderine duyarlı olduklarına inanıyorum” dedi.

Dıga Engelli Çocuklar Günlük Merkezi Müdürü Vanya Petrova, “Genç gönüllülerin hareketinden son derece müteşekkiriz ve şükran duymaktayız” diyerek, yeni görüşmeler ve ortak girişimler yapmalarını diledi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS